Niedawno wójt Krzysztof Adamowicz podpisał z marszałkiem województwa lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu o łącznej wartości 2 845 527,36 zł, z czego 2 166 762,19 zł pochodzi z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 5 - efektywna gospodarka niskoemisyjna.
Zakres przedsięwzięcia obejmuje zastąpienie konwencjonalnych źródeł ciepła opartych na przestarzałych technologiach, nowoczesnym systemem kotłów na biomasę (pellet) oraz zasilanych paliwem gazowym w jednorodzinnych gospodarstwach domowych. Zamontowanych zostanie 49 kotłów na pellet oraz 51 kotłów na gaz.
Celem jest m.in. przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu, poprzez zlikwidowanie bariery w dostępie do drogich nowoczesnych źródeł ciepła, które w znaczny sposób wpłyną na podniesienie jakości i komfortu życia mieszkańców. Pozbędą się oni przestarzałych i wysokoemisyjnych źródeł, a efektywność energetyczna gospodarstw domowych wzrośnie poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię produkowaną w tradycyjny sposób. Nowoczesne instalacje bezpośrednio generują oszczędności w rodzinnych budżetach.
Napisz komentarz
Komentarze