W ramach pierwszego projektu na kierunku turystyka i rekreacja powstanie specjalizacja "turystyka międzynarodowa". Obejmie ona studia stacjonarne pierwszego stopnia i będzie realizowana na czwartym semestrze. To aż 285 godzin zajęć specjalnościowych w języku angielskim w tym m.in: zajęcia z wielokulturowości, branżowego języka angielskiego a także specjalne zajęcia prowadzone przez zagranicznego wykładowcę.
Specjalność będzie realizowana przez trzy lata, aż do września 2020 roku. – Wynika to z licznych sugestii studentów, którzy w dalszym ciągu chcą podwyższać kwalifikacje językowe, a na dodatek coraz częściej wyjeżdżają na praktyki do takich państw jak: Grecja, Hiszpania, czy Turcja. Jest to dla nich ważny etap – mówi Ewelina Niźnikowska, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji.
Drugi projekt dotyczy kształcenia na kierunku pielęgniarstwo także w języku angielskim. Program obejmować ma siedem semestrów i również w tym wypadku po angielsku będą realizowane wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Praktyki natomiast będą odbywać się w języku polskim. Według władz uczelni, będzie to swego rodzaju polska szkoła kształcenia pielęgniarek, która przez absolwentów może być promowana za granicą. Kierunek adresowany jest do 15 studentek zza granicy.
– Zrekrutowani studenci będą uczęszczać także na zajęcia z języka polskiego i będą musieli zdawać z niego egzamin. Ważna będzie praktyka właśnie w naszym języku. To może ułatwić odbywanie praktyk i zajęć w trakcie studiów a także pozwoli na zdobycie uprawnień i podjęcie zawodu – mówi Stanisława Spisacka, kierownik zakładu pielęgniarstwa.
Maciej Maciejuk
Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 4.
Napisz komentarz
Komentarze