Jak wyjaśnia dyrektor szkół Cechu Maciej Czech przedsiębiorca, dzięki współpracy z placówką edukacyjną ma wpływ na to, jaką wiedzę zdobędzie jego przyszły pracownik. Może też skierować do jednej ze szkół Cechu swych podwładnych, by udoskonalili swoje umiejętności i podnieśli kwalifikacje. Szkoła zapewnia też możliwość dopasowania planu lekcji do nauki zawodu w zakładach.
- Pracodawcy mają realny wpływ na realizację kursów oraz ich termin. Proponujemy też prowadzenie zajęć pracodawcom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do nauki teorii – zaznacza dyrektor Maciej Czech. Podkreśla też, że szkoła dba o dostosowanie programów nauczania do nauki zawodu w zakładzie rzemieślniczym. - Prowadzimy także staże zagraniczne dla uczniów – podkreśla dyrektor Maciej Czech.
Uczniowie mają szeroki wybór zawodów dostosowany do ich zainteresowań. Mogą też bezpłatnie zrobić prawo jazdy kategorii B, jeśli w pierwszej i drugiej klasie osiągną średnią 4.75. Otrzymują również wynagrodzenie za pracę i naukę. – Kandydatom chcącym rozpocząć naukę proponujemy też bezpłatne zagraniczne staże zawodowe i wycieczki oraz udział w projektach finansowanych ze środków UE i Fundacji Polsko-Niemieckiej. Zajęcia praktyczne organizowane przez szkołę, odbywają się w najlepszych zakładach rzemieślniczych powiatu bialskiego zrzeszonych w bialskim cechu. Nauka w szkole prowadzonej przez Cech Rzemieślników i Pracodawców to okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Kończy ją jeden egzamin czeladniczy. - Po ukończeniu szkoły absolwenci mają możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, co też czynią. Jest wśród nich wielu biznesmenów, którzy odnoszą sukcesy – przyznaje dyrektor Maciej Czech.
Napisz komentarz
Komentarze