Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 00:32
Reklama dotacje rpo
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Powiat radzyński: Do pewnych działań nie da się wrócić

Miejska rada zdecydowała, że od 1 września Szkoła Podstawowa nr 1 nie będzie już prowadzić zajęć dydaktycznych w ośrodku OHP w Maryninie. Zadanie przejęła cztery lata temu od ówczesnego gimnazjum w Czemiernikach. – Do pewnej działalności chyba nie da się już wrócić – mówi Ireneusz Kaczorek, pytany, czy dziś szkoła w Czemiernikach byłaby zainteresowana wznowieniem współpracy z OHP.
Powiat radzyński: Do pewnych działań nie da się wrócić

Autor: OHP w Maryninie/Facebook

Gdy w 2000 roku wprowadzono nowy typ szkoły między podstawówką a nauczaniem średnim, żadna z placówek w Radzyniu nie zgłosiła chęci kształcenia na poziomie gimnazjalnym młodzieży z Marynina. Wyzwania podjęło się Publiczne Gimnazjum im. Michała Lisowskiego w Czemiernikach. Współpraca nauczycieli gimnazjum z OHP zakończyła się z chwilą wygaszenia szkoły. Od września 2017 roku wychowankowie ośrodka w Maryninie, kończąc klasę 6-tą podstawówki, rozpoczęli kształcenie w klasie 7-mej z radzyńską kadrą z SP1 .

Wówczas dyrekcja czemiernickiego gimnazjum, o zmianie partnera w nauczaniu podopiecznych ośrodka w Maryninie, dowiedziała się, z przekazu władz miasta Radzyń Podlaski. Zaskoczenie było duże. – Wykorzystali okazję, że będą zmiany w formule nauczania i na uczenie dzieci w 7-ych i 8-ych klasach podstawówki podpisali umowę ze szkołą w Radzyniu. Nas stawia to w bardzo trudnej sytuacji – mówił wówczas Ireneusz Kaczorek, dyrektor czemiernickiego gimnazjum i dodawał, opisując sytuację. – W OHP miałem ostatnio 4 oddziały, wcześniej 5. Gdy odpadną nam zajęcia w klasie pierwszej, nie zapewnimy wszystkim nauczycielom pracy w Czemiernikach. Nabór w hufcach to było ostatnio 60 uczniów – wylicza Kaczorek.

Szkoła reformę oświatową odczuła więc znacznie bardziej, niż gdyby chodziło tylko o likwidację gimnazjum. Dziś dyrektor Kaczorek przyznaje, że wówczas rozstać się musiał z około 10 do 12 nauczycielami. – Część znalazła pracę w innych placówkach, część odeszła na emeryturę. To był trudny czas – przyznaje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 stycznia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rój prawdziwyTreść komentarza: "dlatego, że" nieuku.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 13:43Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: EwaTreść komentarza: Dokładnie mam tak samo 160 zł/ miesiąc przy 3 osobowej rodzinie tylko dlatego że dbamy o higienę i czystość .Data dodania komentarza: 25.11.2024, 09:27Źródło komentarza: Biała Podlaska. Podwyżka o 100 proc. za odbiór śmieci?Autor komentarza: MamaTreść komentarza: Czy ktoś wie jak idą prace nad żłobkiem? Czy od września będzie można posłać dziecko do żłobka? Kiedy zacznie się rekrutacja i do kogo się zgłaszać?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 19:48Źródło komentarza: Gmina Międzyrzec Podlaski. Powstanie żłobek i przedszkoleAutor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowy
Reklama
Reklama