Organizatorami konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Kuratorium Oświaty.
Wydarzenie odbywa się w ramach kampanii "Lubelskie - wspólnie dla pszczół", a jego celem jest edukacja ekologiczna mieszkańców województwa, a także włączenie w czynną ochronę tych owadów, poprzez zwiększenie terenów miodo- i pyłkodajnych oraz popularyzacja wiedzy przyrodniczej. - Zależy nam na zwiększaniu świadomości dotyczącej roli pszczół w naszym środowisku, a także na uwrażliwianiu na naturę, zarówno dzieci jak i dorosłych - tłumaczy członek zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak.
Zgłoszenia do konkursu trwają do 7 kwietnia. Następnie każdy uczestnik ma za zadanie zaprojektowanie i utworzenie ogrodu przyjaznego pszczołom. Należy więc samodzielnie przygotować grunt, wysiać nasiona, zasadzić rośliny i ustawić elementy wyposażenia m.in. domków i poidełek dla zapylaczy. Prace nad przygotowaniem ogrodu i jego pielęgnacją należy udokumentować na zdjęciach i przesłać je organizatorom. Dodatkowo trzeba też sporządzić sprawozdanie ze swojej "ogrodniczej" działalności.
W rywalizacji może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, przy czym zgłoszenia mogą nadsyłać wyłącznie osoby pełnoletnie. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: szkolnej oraz indywidualnej. Do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a ich łączna wartość wynosi 40 tysięcy złotych.
Regulamin, interaktywny formularz zgłoszenia oraz wszelkie informacje i materiały pomocnicze znajdują się na stronie internetowej www.lubelskie.pl/pszczola, w zakładce „Konkursy”. Można też zadzwonić do organizatorów pod nr tel. (81) 44 16 764 lub napisać na adres e-mail [email protected].
Napisz komentarz
Komentarze