W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Do scen jak z gangsterskiego filmu doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Turka, w powiecie lubelskim. Jej wątpliwymi bohaterami byli trzej mieszkańcy Białej Podlaskiej, którzy nie spodziewali się policyjnej akcji, wymierzonej w ich kierunku. W zatrzymanym audi, którym podróżowali, mundurowi znaleźli 3 kilogramy amfetaminy i 100 gramów konopi indyjskich. Mężczyznom w wieku 35, 39 i 44 lat grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
- W związku z trwającą w Ukrainie wojną, postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszym regionie są jakiekolwiek schrony, z których w razie niebezpieczeństwa mogliby skorzystać mieszkańcy. Okazuje się, że jest ich niewiele.
- Stowarzyszenie Producentów Pieczywa bije na alarm. Domaga się natychmiastowej reakcji władz, bo bez tego w Polsce może nawet zabraknąć chleba. W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim takiego zagrożenia na tę chwilę nie ma, ale prawdopodobnie jego cena będzie rosnąć.
- Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego czują się zaniepokojeni planowaną budową masztu radiokomunikacyjnego na dachu internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych. Martwią się o wpływ inwestycji na środowisko.
- 500 złotych miesięcznie więcej niż do tej pory mogą wydać posłowie. Płaci za to państwo. Skąd ta podwyżka? Posłowie: Bo wszystko drożeje!
- Do śmiertelnego wypadku doszło w Wielki Piątek na DK63 w miejscowości Stasinów. Kierowca Seicento próbował wyprzedzić ciągnik rolniczy i zderzył się czołowo z ciężarówką. Fiat stanął w płomieniach, kierowca zginął na miejscu.
- Wirtualny spacer po ogrodach Bazylego Albiczuka, multimedialne kioski skrywające interaktywne informacje, podłoga multimedialna oferująca ponad sto gier edukacyjnych i zręcznościowych – to tylko niektóre nowości, które możemy zobaczyć, odwiedzając Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
- Dzięki dotacji w wysokości 50 tys. zł przyznanej Stowarzyszeniu „Malowniczy Zakątek Borsuki nad Bugiem” i gminie Sarnaki, powstanie specjalnie oznakowany szlak rowerowy w nadbużańskich miejscowościach. W ramach zadania zaplanowano również ustawienie wiat przystankowych oraz tablic informacyjnych. - Jest to nasz wspólny mały sukces w dążeniu do poprawy infrastruktury turystycznej na terenie gminy – cieszy się z otrzymanej dotacji wójt Grzegorz Arasymowicz.
- Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wiąże się ze sporymi uciążliwościami dla mieszkańców przygranicznych gmin. Te problemy na ostatniej sesji rady powiatu poruszali radni. Po pierwsze, chodzi o kierowców ciężarówek, którzy w związku z długimi kolejkami do przejścia granicznego w Kukurykach, próbują przyspieszyć dojazd do granicy i niezgodnie z przepisami poruszają się lokalnymi drogami, niszcząc je. Po drugie, powrócił też temat rekompensat dla samorządów i rolników w związku ze zniszczeniami, dokonanymi przez polskie wojsko, stacjonujące w rejonie rzeki granicznej Bug.
Napisz komentarz
Komentarze