Uroczystość odbyła się w piątek, 23 września. Na wydarzeniu obecna była społeczność szkolna, rodzice uczniów, przyjaciele placówki, przedstawiciele władzy parlamentarnej, wojewódzkiej, powiatowej, miejskiej z burmistrzem Zbigniewem Kotem na czele, przedstawiciele placówek oświatowych, kulturalnych, Kościoła, związków sportowych i inni goście.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe Słowo Podlasia już w sprzedaży!
Dziękujemy za wsparcie
Przed zebranymi wystąpili uczniowie placówki, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny. Burmistrz podkreślił natomiast, jak ważna dla lokalnej społeczności jest budowa hali. –
To dla nas szczególna chwila. To spełnienie naszych marzeń. Hala widowiskowo-sportowa będzie służyła nie tylko szkolnej społeczności, ale wszystkim mieszkańcom miasta. Będzie służyła do rozwoju fizycznego, rywalizacji sportowej, ale również jako miejsce ważnych uroczystości. Także będzie służyć całej społeczności – mówił burmistrz. – Pamiętam jak dziś, 1999 r. rozpoczynałem pracę w urzędzie miasta w Międzyrzecu Podlaskim i od razu zaczęło się przygotowywanie tej inwestycji. Wiele spotkań, wiele nadziei. I dziś nadszedł ten dzień, wmurujemy kamień węgielny i podpiszemy akt erekcyjny. To dla nas szczególny moment. Moment, w którym dziękujemy tym, którzy pomogli nam dzisiaj, ale również i tym, którzy od dziesięcioleci pomagają. A lista takich osób jest długa – zaznaczył Zbigniew Kot. Dodał, że przyszedł taki moment, w którym wszystkie działania zostały połączone i skierowane w konkretnym celu, realizacji tej inwestycji. – Dziś mamy i umowę na budowę, i pieniądze, miasta i rządu, ale musieliśmy poszerzyć krąg pomocników o związki sportowe, o naszych sympatyków w parlamencie, powiecie. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy w stanie udźwignąć tej inwestycji – zaznaczał burmistrz.
PRZECZYTAJ TEŻ: Stulecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstantynowie
Boiska i sala fitness
Inwestycja jest od dawna wyczekiwana przez mieszkańców miasta. Miasto pozyskało na nią dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" w kwocie 6 mln złotych. Za 3 lata uczniowie „jedynki” oraz mieszkańcy miasta będą korzystali z pełnowymiarowych boisk do piłki siatkowej, ręcznej czy koszykówki. W hali znajdzie się miejsce dla 486 widzów, siłownia, pomieszczenie dla trenerów, sala fitness i do tenisa stołowego. Powstanie pełne zaplecze sanitarne oraz szatnie, a na zewnątrz obiektu – parking. Nowa hala będzie połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. – To będzie pełnowymiarowa hala przygotowana do rozgrywek na szczeblu krajowym, być może w przyszłości przyczyni się do awansu naszej siatkarskiej drużyny UKS Trójka Międzyrzec Podlaski do wyższej ligi. Odbywać się tam będą nie tylko wydarzenia sportowe, ale również wszelkie widowiska, wydarzenia, które przyciągają rzeszę osób z całego miasta. Nasze kino wielokrotnie przeżywało takie oblężenie, że część osób musiała siedzieć na schodach. W hali natomiast będzie prawie 500 miejsc na widowni. Budynek przysłuży się więc całej miejskiej społeczności, nie tylko szkole – wyjaśniał Słowu Podlasia w sierpniu, tuż po podpisaniu umowy z wykonawcą burmistrz Zbigniew Kot.
– Bardzo się cieszę na to dzisiejsze spotkanie. Cieszę się, kiedy my, parlamentarzyści, możemy realnie zmieniać otoczenie, w którym żyjemy. Międzyrzec Podlaski jest wizytówką dla innych miast w naszym regionie. Prężnie się rozwija i dzięki środkom rządowym realizuje szereg inwestycji, w tym również oświatowe. Wierzę, że powstanie też ta hala i że za 3 lata spotkamy się, aby ją wspólnie otworzyć – podkreślał na piątkowym wydarzeniu poseł Dariusz Stefaniuk.
Wyjątkowy kamień węgielny
Akt erekcyjny podpisał przewodniczący Rady Miasta Międzyrzec Podlaski Robert Matejek, poseł Dariusz Stefaniuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski, burmistrz Zbigniew Kot, zastępca burmistrza miasta Paweł Łysańczuk, dyrektor międzyrzeckiej „jedynki” Iwona Orkisiewicz, przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Grudzińska, dziekan dekanatu międzyrzeckiego ks. Dariusz Parafiniuk, przewodniczący samorządu uczniowskiego Michał Bernacki.
W czasie uroczystości poświęcono też plac budowy i wmurowano kamień węgielny, którym była wyjątkowa cegła.– To jest cegła zaprojektowana przez nas. Na balu sportowców w 2013 roku została sprzedana na aukcji za 500 zł. Wylicytował ją poprzedni burmistrz Artur Grzyb. Pieniądze trafiły na konto budowy hali. Dzisiaj ta cegła stała się kamieniem węgielnym pod budowę hali widowiskowo-sportowej – wyjaśnia Iwona Orkisiewicz, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu. Wmurowanie kamienia węgielnego rozpoczęli poseł Dariusz Stefaniuk, burmistrz Zbigniew Kot, przewodniczący rady miasta Robert Matejek. Następnie dokonali tego goście.
Budowa hali sportowo-widowiskowej ma kosztować 17,4 mln złotych.
Przeczytaj:
- Tabletki z jodkiem potasu trafiły do komend PSP - również w naszym regionie
- Wkrótce pojadą zmodernizowaną drogą. Umowa podpisana
- Proceduralny galimatias. Czy w Grabanowie chcą scalenia, czy wymiany?
- Ekonomista Maciej Samcik: Do Polaków jeszcze nie dotarło, w jakiej sytuacji jesteśmy
- Powstał sklep ze smakami z Ukrainy. To nowy pomysł Caritas
Napisz komentarz
Komentarze