Miejski program nauki pływania realizowany był w ramach zajęć na pływalni Aqua-Miś. Uczestniczyły w nim dzieci z pierwszych i drugich klas miejskich szkół podstawowych, a finansowany był z funduszy przeznaczonych na działania profilaktyczne. Zajęcia zostały wstrzymane, gdy nadeszła pandemia, a pływalnia została zamknięta.
SPRAWDŹ: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Ten okres się już skończył. Baseny i pływalnie działają od wielu miesięcy, ale zajęcia dla najmłodszych radzynian nie zostały przywrócone. Tematem zainteresował się radny miejski Bogdan Fijałek.
Mam wniosek, wiedząc ze wstępnych rozmów ze skarbnikiem miasta, iż pieniądze na działania profilaktyczne były odkładane, chciałbym żeby przeznaczyć fundusze na program nauki pływania dla klas 1-3 – proponuje radny.
Uważa, że w zależności od ilości chętnych i możliwości finansowych miasta, należałoby pomyśleć o rozszerzeniu tej grupy nawet o czwartoklasistów, którzy we wstępnej fazie nauki szkolnej nie mogli z zajęć na basenie korzystać.
- Żeby wiedzieć jakie pieniądze będą potrzebne, trzeba by już zebrać listy chętnych. Z tego co wiem znacząco ponad 200 zł miesięcznie musi wydać rodzic ma prywatną naukę pływania – dodaje radny.
PRZECZYTAJ: Warsztaty przed Dniem Matki. Dzieci przygotują rękodzieło
Burmistrz zapewnia, że wstrzymanie programu nauki pływania dla najmłodszych związany był wyłącznie z pandemią. - Tylko pandemia zablokowała tę aktywność, nic więcej – podkreśla. A odpowiadając na wniosek radnego stwierdza, że miasto jest skłonne powrócić do działań na rzecz aktywności fizycznej dzieci.
- Czas wrócić już do tych dobrych praktyk – mówi Jerzy Rębek, ale zastrzega: - Aby tylko było zainteresowanie.
Napisz komentarz
Komentarze