- 20 lutego rozpoczęliśmy kampanię prezydencką w Białej Podlaskiej. Przedstawiłem szeroko swój program, z którym wychodzę do mieszkańców miasta. Są to konkrety dla miasta, oparte na trzech filarach: tańsze życie, inwestycje i czyste powietrze - mówił Dariusz Litwiniuk. Dodał, że nie da się poprowadzić miasta bez dobrej drużyny. - Dziś przedstawiam kandydatów na radnych. Są to zacne nazwiska, ale też nowe twarze - mówił kandydat na prezydenta.
Kto liderem na listach?
Przedstawił kandydatów do rady miasta Białej Podlaskiej komitetu partii Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu nr 1 z 1 miejsca będzie startował Henryk Grodecki. - Liderem listy jest obecny radny miejski Henryk Grodecki. To społecznik, znający dobrze temat edukacji, sport - mówił Dariusz Litwiniuk.
Z miejsca nr 2 będzie startował Marek Dzyr. - To najaktywniejszy radny rady miasta, znany w swoim środowisku społecznik - wskazał Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 3 jest Marzena Paszkowska. - To dyrektor Medycznego Studium Zawodowego im. D. Siedzikówny ps. "Inka" - przekazał Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 4. Piotr Musiał. - To młody i ambitny człowiek. Nowa twarz - zauważył Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 5 jest Dominika Sacharuk. - To sportsmenka, która promowała nasze miasto i województwo lubelskie w podnoszeniu ciężarów. Wielokrotna mistrzyni Polski - wskazał kandydat na prezydenta. Na miejscu nr 6 jest Andrzej Kołpak. Na miejscu nr 7 jest Agnieszka Markowiec.
W okręgu nr 2 kandydują: na miejscu nr 1 Agnieszka Kulicka dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu, na miejscu nr 2 jest Wojciech Babicz. - To dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Człowiek, który dba o nasze bezpieczeństwo - mówił Dariusz Litwiniuk. Z kolei na miejscu nr 3 jest Sławomir Potocki - obecny radny. Z miejsca nr 4 kandyduje Elżbieta Chodyka. - To nauczycielka, osoba merytoryczna, dobrze przygotowana do pełnienia funkcji radnej - mówił Dariusz Litwiniuk.
Miejsce nr 5 ma Paweł Niebrzegowski, na miejscu nr 6 jest Magdalena Żelazowska, a na miejscu nr 7 jest Marek Kuraś.
Ambitna i odmłodzona
W okręgu nr 3 kandydują: na miejscu nr 1 Dariusz Litwiniuk - równocześnie kandydat na prezydenta, na miejscu nr 2 Anita Frankiewicz. - To osoba dobrze znająca prawo samorządowe - wskazał Dariusz Litwiniuk.
Na miejscu nr 3 Zbigniew Jastrząb. - To doświadczony prawnik - zauważył Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 4 jest Tomasz Czublun, na miejscu nr 5 jest Dominika Sebastianiuk, na miejscu nr 6 jest Dariusz Rogacin. - To człowiek mający wartości patriotyczne w sercu. Przedsiębiorca - mówił Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 7 Waldemar Chomicz, na miejscu nr 8 Monika Marczuk. - To osoba doświadczona w gospodarce komunalnej - przekazał Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 9 jest Monika Byra.
W okręgu nr 4 startują na radnych: na miejscu nr 1 Igor Dzikiewicz. - To dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. To człowiek, który dba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo - zauważył.
Na miejscu nr 2 jest obecny radny Stanisław Nikołajczuk, na miejscu nr 3 jest Karol Sudewicz - dyrektor OHP w Roskoszy i wykładowca akademicki, na miejscu nr 4 jest Aneta Wieliczuk, na miejscu nr 5 jest Jacek Dobrzyński. - To nauczyciel pracujący z młodzieżą autystyczną - przekazał Dariusz Litwiniuk. Na miejscu nr 6 jest Joanna Bligier, na miejscu nr 7 jest Teresa Nowowiejska, a na miejscu nr 8 jest Michał Litwiniuk.
- Nasza drużyna jest bardzo ambitna, odmłodzona, wierzę, że te wybory wygramy i zrealizujemy program, o którym mówiłem na swojej konwencji wyborczej - podsumował Dariusz Litwiniuk.
Jesteśmy jedną drużyną
W czasie konferencji głos zabrał też poseł Dariusz Stefaniuk. - To drużyna osób doświadczonych, składająca się m.in. z obecnych radnych. Radni pełnili swój urząd przez kilka kadencji, ale są też osoby młode, które będą zaczynać swoją przygodę z samorządem. Są osoby aktywne w swoich środowiskach, to społecznicy, którym zależy, żeby Biała Podlaska się rozwijała. To jest nasz główny cel - wskazał Dariusz Stefaniuk. Dodał, że wspiera kandydatów oraz tych, którzy startują do sejmiku województwa lubelskiego. - Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy jedną drużyną - zaznaczył.
Henryk Grodecki jest radnym od kilku kadencji, pracował też w urzędzie miasta, w szkołach i klubach sportowych. - Myślę, że mam wiedzę w kilku dziedzinach. Ostatnio byłem przewodniczącym Komisji ds. rozwoju gospodarczego i budżetu. Sądzę, że mam wiedzę o naszym mieście. Jest dużo rzeczy do zrobienia, jest wiele nowych pomysłów, które należy zrealizować. Oczywiście trzeba ustawiać gradację potrzeb - wskazał. Dodał, że bialczanie oczekują na nowe drogi, zwłaszcza ci, którzy mieszkają przy drogach gruntowych. - Ważne jest wyremontowanie ul. Sidorskiej. Istotne są inwestycje np. nowa nawierzchnia na Topie. Jest, co robić. Proszę wyborców o głos - zaznaczył Henryk Grodecki.
Szkoły przyjazne uczniom
Elżbieta Chodyka pracuje jako nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej. W latach 2016 - 2021 pełniła funkcję wicedyrektora w ZSzOI, a od roku 2021 do 2023 była prezesem stowarzyszenia “Przyjazna Szkoła bez Barier” .
- Zdecydowałam się kandydować z listy PiS, ponieważ uważam, że Dariusz Litwiniuk jest najlepszym kandydatem na prezydenta, ma przygotowany bardzo dobry program dla naszego miasta uwzględniający potrzeby jego mieszkańców. Jako radna chciałabym wspierać inicjatywy, które pozwolą na rozwój przedsiębiorczości w mieście, by mieszkańcy nie mieli problemów ze znalezieniem pracy - wskazała. Dodała, że Biała Podlaska jest miastem przyjaznym rodzinom, ale brakuje miejsc zatrudnienia. - Wspaniale by było, aby powstały u nas zakłady np. związane z przetwórstwem produktów rolnych , czy firmy z branży IT inne. Widzę konieczność poprawy stanu dróg, szczególnie na osiedlu Za Torami, zwłaszcza ul. Łomaskiej. Pragnę też wspierać rozwój osiedla, np. poprzez budowę domu kultury czy klubu seniora. Ze względu na to, że zajmuję się od lat szkolnictwem widzę potrzebę wsparcia edukacji i poprawy stanu szkół, aby były to miejsca przyjazne dzieciom, młodzieży, a także nauczycielom - mówiła Elżbieta Chodyka.
Igor Dzikiewicz dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej, przypomina, że kandydował w poprzednich wyborach bo ma wiele planów, wierzy, że uda się je zrealizować tym razem. - Kandyduję, bo chcę lepszego życia dla mieszkańców. Pragnę tańszego życia dla bialczan, zależy mi by inwestycje szły do przodu, zależy mi też na czystym powietrzu, zwłaszcza, że mieszkańcy ul. Akademickiej i osiedla wokół zmagają się ze smogiem, szczególnie jesienią i wiosną. Trzeba pomyśleć o nowym źródle ciepła, dla tych mieszkańców - zauważył Igor Dzikiewicz. Dodał, że w klubach miejskich za trenowanie dzieci, ich rodzice uiszczają opłaty. Na przykład w akademii klubu MKS Podlasie rodzice płacą 150 zł miesięcznie, za to, że ich dzieci trenują. Uważam, że tę opłatę należy znieść - wskazał. Przekazał też, że warto wprowadzić Bialską Kartę Mieszkańców, która upoważniałaby do zniżek na zajęcia sportowe czy kulturalne.
Brakuje domu kultury
Wojciech Babicz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego wskazał, że chciałby się zająć infrastrukturą drogową. - W części miasta, z której kandyduje - os. Za Torami, drogi wymagają pilnego remontu, zwłaszcza w okresie po zimowym, bywa, że są nieprzejezdne. Na os. Za Torami nie ma nie tylko domu kultury, ale też państwowego żłobka czy przedszkola, o co apelowałem. Na moją petycję otrzymałem odpowiedź po trzech miesiącach, że na moim osiedlu nie przewiduje się takiego obiektu jak żłobek z przedszkolem - przekazał. Dodał, że jest dużo do zrobienia. - Jest, o co walczyć i to będę robił - podkreślił.
Marek Dzyr obecny radny zdecydował się kandydować, bo nie wszystkie plany udało mu się zrealizować, a które miał zapisane w swoim programie wyborczym sprzed pięciu lat. - Udało się wykonać trzy czwarte programu, ale są zadania długoterminowe, które też są potrzebne. Stąd staram się o kolejną kadencję - wskazał. Przeprowadził też rozmowy z mieszkańcami, które utwierdziły go w przekonaniu, że to co robi jest dobre. - Działam w ich imieniu. Chciałbym, by powstały na osiedlu ścieżki rowerowe i dodatkowe przejścia dla pieszych. Byłem inicjatorem skateparku, więc pokazuje to, że moja aktywność przynosi skutek. Dostrzegam ogromny brak miejskiego kąpieliska. Takiego na wzór basenów w Łukowie. Nasze miasto stać na taką inwestycję i w tym kierunku zintensyfikuję moje działania. W mieście jest duży potencjał do działania - zaznaczył Marek Dzyr.
WARTO PRZECZYTAĆ:
- Konfiskata samochodu. Już za kilka dni zacznie obowiązywać takie prawo
- Pierwszy krok do utrzymania
- Porażka w Leopoldowie
- Nie dali rady SMS-owi
Napisz komentarz
Komentarze