Festyn, który odbył się w ostatnią niedzielę sierpnia, był pełen atrakcji. Gospodarzem imprezy był wójt Tomasz Szewczyk.
Mieszkańcy gminy mieli okazję podziwiać emocjonujący pokaz karate przygotowany przez Klub Karate Kyokushin w Zalesiu. Pokaz ten wzbudził ogromny podziw, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Młodzi adepci sztuk walki zademonstrowali swoje umiejętności, prezentując siłę, precyzję i dyscyplinę, które są nieodłącznym elementem tej sztuki. Z kolei najmłodsi z radością korzystali z dmuchanych zamków, które stały się prawdziwym hitem tego dnia, podobnie jak stoiska z zabawkami i kolorowymi balonami.
Miłośnikom dobrej kuchni przygotowana była bogata oferta kulinarna. Lokalne koła gospodyń wiejskich, tj. KGW Dobryń-Kolonia i KGW Kłodzianki Czerwone Spódnice z Kłody Małej, serwowały tradycyjne przysmaki. Pierogi, ciasta i inne regionalne specjały znikały z talerzy w mgnieniu oka.
Nie zabrakło również muzycznych emocji. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, w tym zespół ludowy „Dobrynianki” oraz Małgosia Kopacz. Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki były koncerty gwiazd wieczoru – zespołu „2plus” oraz „Miły Pan”. Ich znane i lubiane utwory porwały wszystkich do tańca i wspólnej zabawy.
Zwieńczeniem festynu była energetyczna dyskoteka.
Nagrody na tych, którzy kręcili dla Zalesia
W czasie festynu nagrodzono uczestników konkursu „Kręcimy dla Zalesia", który wpisał się w rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przypomnijmy, gmina Zalesie zajęła 6. miejsce wśród 96 samorządów w Polsce, biorących udział w tej zabawie.
Podczas podsumowania gminnego konkursu wyłoniono laureatów w czterech kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa, kobiety, mężczyźni.
Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:
Szkoła podstawowa:
1. Michał Daniluk,
2. Antoni Pykacz,
3. Igor Chaciewicz.
Szkoła ponadpodstawowa:
1. Mikołaj Chryścionko,
2. Martyna Dacewicz,
3. Julia Cydejko.
Kobiety:
1. Dorota Perzyna,
2. Diana Kozłowicz-Pykacz,
3. Elżbieta Bedenak.
Mężczyźni:
1. Edward Haponiuk,
2. Robert Daniluk,
3. Marek Taranowicz.
Wręczone zostały również nagrody dodatkowe dla zarejestrowanych użytkowników aplikacji, którzy w trakcie trwania rywalizacji przejechali ponad 500 km. Absolutnym rekordzistą gminnej rywalizacji okazał się Mikołaj Chryścionko, który w ciągu 30 dni pokonał dystans aż 3623,93km! Wszyscy laureaci otrzymali bony podarunkowe ufundowane przez wójta gminy Zalesie, Tomasza Szewczyka.
W związku z tym, że akcja kręcenia kilometrów dla gminy spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem mieszkańców, wójt przyznać pozakonkursową nagrodę specjalną. Nowy rower trafił do mieszkańca gminy, który ze względów technicznych nie mógł być zarejestrowanym użytkownikiem aplikacji, ale mimo wszystko bardzo aktywnie kręcił kilometry oraz uczestniczył w gminnych rajdach. Wzbudzał tym niezwykły podziw mieszkańców, ponieważ tego wszystkiego dokonał na rowerze, który należał jeszcze do jego mamy i którego stan techniczny był już bardzo słaby.
Drobne upominki wręczono również wszystkim dzieciom, które zarejestrowały się w aplikacji i dołączyły do rywalizacji dla gmin.
Napisz komentarz
Komentarze