Biuro Prewencji KGP podaje, że idea konkursu „Policjant, który mi pomógł” narodziła się 18 lat temu i cyklicznie odbywa się pod honorowym patronatem komendanta głównego policji. Do dzisiaj wyłoniono 85 laureatów, którzy poprzez swoje zaangażowanie, konsekwentne działanie oraz serdeczną pomoc drugiej osobie wpłynęli na kształtowanie pozytywnego wizerunku policji wśród społeczeństwa. Bo przecież bohater nie zawsze nosi pelerynę, a właśnie policyjny mundur.
Zatem, jeśli znasz policjanta, który: pomógł ci, bo byłaś/eś poszkodowana/y w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia/wypadku; pomógł ci, gdy byłaś/eś w trudnej sytuacji życiowej; podał ci rękę w najtrudniejszym momencie życia; angażuje się w budowanie lokalnego systemu pomocowego; wyróżnia się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub doznającym przemocy domowej, wyślij zgłoszenie!
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Biuro Prewencji KGP zaprasza do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie KGP.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2025 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: [email protected].
Laureatów konkursu wybiera komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Jak wyjaśnia Biuro Prewencji KGP, podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Napisz komentarz
Komentarze