Od zeszłego roku trwa przedsięwzięcie mające na celu spełnianie III misji uczelni, polegającej na budowaniu relacji z otoczeniem bliższym i dalszym. W jego ramach powstała Regionalna Akademia Aktywności, na którą obecnie składa się siedem różnych projektów. Do jednego z nich zalicza się Akademię Kobiet Aktywnych. Dzięki tej inicjatywie piętnaście kobiet, które pracują na samodzielnych, bądź kierowniczych stanowiskach i są po 35 roku życia, może brać udział w bezpłatnych warsztatach.
Składają się na nie zajęcia z psychologiem, coachem, a także joga i kinezyterapia. - Chodzi o to, by wspomóc kobiety poprzez rozbudowanie życiowego porfolio, tzn. wesprzeć panie w zakresie walki ze stresem i przeciążeniach wynikających z pracy przy komputerze. W tym wieku wiele osób stawia sobie pytania co dalej, czy ta praca jest dla mnie odpowiednia, co mogę zmienić i jak to zrobić? Podobne pytania zadają sobie moi studenci i osoby, które szkolę, stąd uzmysłowiło mi to, iż na rynku istnieje nisza, jeśli chodzi o pracę nad tego typu zagadnieniami – wyjaśnia dr Smarzewska.
Zajęcia z kinezyterapii, polegające na ćwiczeniu mięśni, mają adeptkom projektu przybliżyć wiedzę o własnym ciele i umiejętności pracy nad nim, tak by odsunąć w czasie wizytę u fizjoterapeuty czy lekarza. Natomiast spotkania z psychologiem prowadzone były tak, by uczestniczki skupiły się na budowaniu relacji, kontrolowaniu emocji i radzeniu sobie w sytuacjach konfliktowych.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 26
Napisz komentarz
Komentarze