Uczniowie miejscowej podstawówki, dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Drelowiacy, dzieci ze SP w Szóstce to tylko nieliczne z atrakcji, które rozpoczęły XX Dni Drelowa. – Jest mi bardzo miło, że te jubileuszowe dni Drelowa przypadły w taki piękny dzień. Pamiętam doskonale pierwsze, byłem tutaj wielokrotnie, wiele ciekawych znajomości udało się nawiązać. Drelów się pięknie zmienia, ziemia drelowska pięknieje. Mam nadzieję, że dzisiejsze popołudnie, wieczór przebiegną w bardzo dobrej atmosferze i życzę państwu wspaniałej, udanej zabawy – powiedział na powitanie Przemysław Litwiniuk, radny sejmiku województwa lubelskiego.
Tego dnia rozstrzygnięto kilka konkursów, w tym "Gmina Drelów kreską malowana". Wszystkie prace, które wpłynęły przedstawiały obiekty sakralne, kościoły były najchętniej malowane. Kościół w Horodku pojawił się w pracach aż 4 razy. W kategorii I dzieci 10-13 lat: I miejsce zajęła Aurelia Kiryłowicz. Kategoria II dzieci i młodzież 14-16 lat: I miejsce - Anna Niestoruk, II miejsce - Aleksandra Sławińska. Kategoria III dorośli powyżej 17 lat - I miejsce - Małgorzata Grudzińska, II miejsce - Katarzyna Duda, III miejsce - Magdalena Witkowicz. Nagrody wręczył prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Drelowskiej Franciszek Jerzy Stefaniuk.
– Dziś odbyła się historyczna sesja TPZD na temat awansu społecznego wsi Drelów. Wieś Drelów w latach 50. miała adres wieś Drelów, gmina Zahajki, powiat Radzyń. Dzisiaj jest to wieś Drelów, gmina Drelów, która skupia 18 sołectw. Taki awans osiągnęliśmy – mówił Stefaniuk.
Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 28
Napisz komentarz
Komentarze