Bialska tarcza antykryzysowa to: zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres do 3 miesięcy (warunkiem jest pogorszenie wskaźnika płynności finansowej firmy), zwolnienia z opłaty prolongacyjnej, zwolnienie z czynszów najemców lokali ZGL (całkowitej lub 50 procent) oraz zwolnienie z opłat dzierżawców terenów miejskich, np. pod ogródki gastronomiczne.
- Obie uchwały zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym woj. lubelskiego 22 kwietnia i wchodzą w życie 7 maja – informuje Gabriela Kuc – Stefaniuk, rzecznik magistratu. Zapewnia jednocześnie, że wnioski, które wpłynęły do urzędu przed wejściem w życie uchwał wdrażających ulgi, będą rozpatrywane według zasad opisanych w uchwałach. - Te dotyczące zwolnienia od podatku od nieruchomości winny być uzupełnione o dokumenty wskazane w niej, tj. korektę deklaracji lub informację wraz z załącznikiem nr 1 i nr 2 do uchwały – dodaje rzecznik.
Do końca kwietnia do magistratu wpłynęło 6 wniosków od osób fizycznych i 11 od podmiotów prawnych. – W przypadku wniosków osób fizycznych 2 wnioski w sprawie umorzenia są bezprzedmiotowe (brak zaległości podatkowej), 2 wnioski dotyczyły odroczenia/rozłożenia na raty, a kolejne dwa to wnioski o zwolnienia od podatku – wylicza rzeczniczka magistratu. – W przypadku podmiotów prawnych wpłynęły 3 wnioski w sprawie odroczenia/rozłożenia na raty, z czego dwa załatwione zostały pozytywnie. Osiem wniosków dotyczy umorzenia/zwolnienia z opłat.
Napisz komentarz
Komentarze