Deweloperzy nie chcą już budować zwyczajnych osiedli. To za mało. Dziś stawiają na ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Ich osiedla są piękne i współgrają z przyrodą, do której projektanci wielokrotnie się odnoszą.
Biała Podlaska, Rakowiska, Grabanów, Czosnówka - domy plus energetyczne rosną jak grzyby po deszczu, niezależnie od lokalizacji. To budynki "samowystarczalne", które wytwarzają nadwyżkę energii. W efekcie całkowicie pokrywają zapotrzebowanie domu na energię, a właściciele budynków mogą sprzedać nadwyżkę prądu do sieci dystrybucyjnej lub wykorzystać na inne cele.
Zarabianie na wynajmowaniu lokali cieszy się coraz większym powodzeniem. Co zatem zrobić zanim podpiszemy umowę z najemcą, aby nie narażać się na kłopoty? Dokładnie go zweryfikować. Podpowiadamy jak to zrobić.
Istotnym elementem w zapewnieniu bezpieczeństwa w obrocie nieruchomościami jest księga wieczysta. To zbiór praw oraz ograniczeń dla konkretnej nieruchomości. W artykule podpowiadamy, jak czytać dokument i na co zwrócić uwagę.
To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Wszystko przez to, że na rynek nieruchomości wkroczył nowy gracz, czyli koronawirus. Skutecznie ograniczył kontakty międzyludzkie i zmusił społeczeństwo do korzystania z elektronicznych rozwiązań. Czy zatem kupimy mieszkanie, nie wychodząc z domu. Niekoniecznie.
Dom jednorodzinny z dużym ogrodem czy mieszkanie w centrum miasta? Wielu z nas nie wie, którą opcję wybrać, bo każda ma swoje plusy i minusy. Alternatywą dla niezdecydowanych jest dom w zabudowie szeregowej, który łączy zalety mieszkania w mieście z przestrzenią, jaką daje własne podwórko.
Na to pytanie wiele osób odpowie, że tak. Szczególnie jeśli zbieramy środki na ważny cel, którym z pewnością jest pierwsze własne mieszkanie, działka lub dom. Dużo zależy jednak od tego, jak chcemy oszczędzać. Najnowsze dane Narodowego Banku Polskiego wskazują, że oprocentowanie lokat jest ujemne. Czy to oznacza, że nie opłaca nam się już oszczędzać w bankach?
Rynek kredytów hipotecznych przeżywa oblężenie. W samym marcu do banków złożono 56 tys. wniosków o takie kredyty. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględniająca wszystkie koszty kredytu, w lutym wyniosła rekordowe 3,17 proc. Wygląda na to, że pandemia nie wyhamowała apetytów na kupno nieruchomości.