Przypomnijmy, we wrześniu 2020 roku na stronie internetowej CBA pojawił się komunikat o działaniach podjętych przez służby w radzyńskim ratuszu.
– Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli w mieście Radzyń Podlaski kontrolę wybranych aspektów związanych z realizacją umowy z dnia 15.05.2014 r. zawartej pomiędzy miastem Radzyń Podlaski, a firmą Rapid Sp. z o.o. w związku z projektem „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim – instalacje solarne” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013” – informowało CBA.
Pierwotnie zakończenie kontroli planowano na 14 grudnia 2020 r. Ostatecznie zakończono ją w połowie czerwca 2021 roku, gdyż jak wskazywały służby prasowe Biura, zgodnie z przepisami kontrole mogą trwać do 9 miesięcy. W czerwcu 2021 nie otrzymaliśmy jednak żadnych informacji. Biuro tłumaczyło, że formułowane są wnioski pokontrolne.
W ostatnich dniach radna miejska Bożena Lecyk poinformowała, że do przewodniczącego rady miasta wpłynęło wystąpienie pokontrolne CBA. – Od trzech dni staram się uzyskać ten dokument od przewodniczącego rady, bezskutecznie. Pytanie brzmi, co chce ukryć przewodniczący rady przed radnymi i mieszkańcami? Radzynianie powinni wiedzieć o tych nieprawidłowościach – mówi radna Lecyk.
Wynikiem kontroli CBA nie jest jedynie wystąpienie pokontrolne skierowane do urzędników. Słowo Podlasia otrzymało informację, z której wynika, że sprawą zajmuje się już inna instytucja: „Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło czynności kontrolne w przedmiotowej sprawie. Biuro skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, (…) ona jako gospodarz postępowania może ewentualnie udzielić więcej informacji.” - poinformował nas wydział komunikacji społecznej CBA.
Napisz komentarz
Komentarze