Studia I stopnia na kierunku Wychowanie Fizyczne i Taniec adresowane są do osób aktywnych, które interesują się szeroko pojętą kulturą fizyczną i zdrowym stylem życia oraz posiadają bardzo zróżnicowane plany zawodowe. Program koncentruje się wokół umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego, a także specjalisty w zakresie tańca.
Dodatkowy atut dla nauczyciela
Propozycja zajęć modułu tanecznego pozwoli na wszechstronny rozwój umiejętności dostosowanych do indywidualnych potrzeb i zainteresowań, a także będzie stanowiła dodatkowy atut do wykorzystania w przyszłości zarówno w pracy nauczyciela wychowania fizycznego, animatora, instruktora czy choreografa.
Doświadczenia w zakresie tańca koncentrują się na pracy związanej z nauczaniem wybranych technik tanecznych (które wzbogacają warsztat pracy nauczyciela wychowania fizycznego), elementach choreoterapii i tańca twórczego, a także na prowadzeniu własnych grup i zespołów tanecznych. Dotyczą twórczych postaw i rozwiązań w pracy choreografa i instruktora.
Wychowanie fizyczne i taniec w jednym programie studiów, to połączenie programów i umiejętności, które pozwolą wyróżnić się kandydatowi na rynku pracy. To studia, które stwarzają dodatkowe możliwości – szansę zdobywania kompleksowo wiadomości i umiejętności w zakresie wychowania fizycznego oraz tańca.
Kursy i szkolenia z technik tanecznych
Charakter studiów, zdobyta wiedza, umiejętności i doświadczenie w pełni umożliwią pracę z grupami i zespołami tanecznymi w wybranych technikach, na różnym etapie i poziomie zaawansowania obejmując także taniec terapeutyczny, który wspomaga wszechstronny rozwój i ekspresję dzieci o różnych potrzebach i różnych poziomach sprawności.
Oprócz realizowanego programu studenci będą mieli możliwości rozszerzenie własnych zainteresowań, ukończenia profesjonalnie uznanych kursów i specjalizacji z różnych technik tanecznych, a także wielu innych dyscyplin sportowych.
Zdobędą niezbędne doświadczenie będą mogli rozwijać się na wielu płaszczyznach akademicko, osobiście oraz zawodowo.
Kierunek wychowanie fizyczne i taniec to propozycja, która stwarza podwójne możliwości – wszechstronne przygotowanie do pracy nauczyciela wychowania fizycznego oraz instruktora tańca i choreografa. Jest to kierunek rekomendowany przez Polską Sekcją CIOFF (Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej).
Nowość, czyli Sport E-Sport
Kolejną nowością na rynku edukacyjnym jest Sport E-Sport. Kierunek związany jest z branżą sportów elektronicznych, który w ostatnim czasie zyskał dużą popularność. Ukończenie 3-letnich studiów pozwoli na uzyskanie dyplomu licencjata z zakresu e-sportu oraz nabycie i podniesie kluczowych kompetencji dla graczy, trenerów, menedżerów oraz edukatorów e-sportowych. Absolwenci kierunku mają możliwości zatrudnienia w takich zawodach, jak: koordynator e-sportu, edukator, szkoleniowiec e-sportowy, komentator gier e-sportowych. Będą mieli również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej z zakresu organizowania i promowania przedsięwzięć e-sportowych.
AWF Biała Podlaska proponuje też inne kierunki studiów w tym:
Wychowanie fizyczne – studia dla osób, które w przyszłości chcą podjąć pracę pedagogiczną, trenerską bądź otworzyć własną działalność gospodarczą związaną z branżą sportową.
WF w służbach mundurowych – to kierunek, który przygotuje studenta do podjęcia pracy w formacjach ratowniczych i obronnych.
Sport – piłka nożna – jest to propozycja skierowana przede wszystkim do zawodników i zawodniczek piłki nożnej, wiążących swoją przyszłość z pracą szkoleniową, nauczycielską lub menadżerską. Studia zwieńczy uzyskanie licencji UEFA.
Sport – sporty walki – kierunek studiów, który jest nowością w programach edukacyjnych w Polsce. Absolwenci uzyskują uprawnienia trenera samoobrony, mieszanych sztuk walki (MMA) oraz trenera przygotowania motorycznego w sportach walki.
Trener personalny – celem kierunku jest przygotowanie studenta do wykorzystania wiedzy i umiejętności z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka w pracy z klientem indywidualnym lub małymi grupami osób o różnym stopniu sprawności fizycznej.
Turystyka i rekreacja – oferta kierunku obejmuje możliwości nabywania wiedzy i doświadczenia w kraju i za granicą. Studia skierowane są do pasjonatów aktywności ruchowej i turystyki.
Fizjoterapia – absolwenci kierunku fizjoterapia są przygotowani do pracy z pacjentami w celu przywracaniem utraconej sprawności fizycznej chorego. Celem fizjoterapii jest usunięcie dolegliwości towarzyszących procesom chorobowym oraz zapobieganie nawrotom i postępowi choroby. Absolwent może podjąć pracę w szpitalach, klinikach, przychodniach, gabinetach odnowy biologicznej, SPA bądź założyć własną działalność gospodarczą.
Terapia zajęciowa – celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie kadry terapeutów zajęciowych do podjęcia pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi dotkniętymi różnymi rodzajami niepełnosprawności, inwalidztwem czasowym i utrwalonym oraz dysfunkcjami spowodowanymi zagrożeniami cywilizacyjnymi.
Kosmetologia – w trakcie studiów studenci nauczą się planować i wykonywać zabiegi kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne, upiększające i lecznicze, a także stosować kosmetyki, odczytywać ich skład i ustalać ich zastosowanie. Dowiedzą się jak rozpoznawać chorobowe zmiany skóry, jak obsługiwać specjalistyczną aparaturę, a także jak wygląda proces produkcji wyrobów kosmetycznych.
Napisz komentarz
Komentarze