W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- Profesor Marcin Wiącek odwiedził powiat bialski na zaproszenie władz starostwa powiatowego. W agendzie miał wizyty w placówkach opiekuńczych, ale znalazł też czas na rozmowy z mieszkańcami i samorządowcami. – Znam Podlasie, bo jestem tu ostatnio częstym gościem. Będę wnioskował o pełnomocnictwo terenowe – zapewnił Rzecznik Praw Obywatelskich. Starosta bialski zachęca do stworzenia biura w Białej Podlaskiej.
- Sylwia Malinowska z Drelowa, od 2019 roku zmaga się z chorobą nowotworową. Pierwotnie był to nowotwór jelita grubego. Później jednak pojawiły się przerzuty. Wyjątkowo złośliwa mutacja nowotworu z jakim zmaga się pani Sylwia, wyeliminowała ją z kilku terapii. W chwili obecnej kobieta czeka na wyniki kolejnych badań.
- Katarzyna Pszczółkowska pod koniec czerwca wywalczyła drużynowo wicemistrzostwo polski w żeglarstwie. To nie pierwszy jej sukces na polskich jeziorach. Cztery lata temu, na tych samych zawodach była w złotej drużynie.
- Po kilku latach ze sporymi ujemnymi wynikami finansowymi, w końcu janowska stadnina zakończyła rok na plusie. Bilans za 2021 r. to ponad 200 tysięcy złotych zysku. Jak tłumaczy prezes spółki Lucjan Cichosz, za taki wynik odpowiada przede wszystkim hodowla krów i uprawa zbóż.
- Agnieszka Markiewicz, uczestnicząc w biegu Stubai Ultratrail, spełniła swoje wielkie marzenie sportowe, związane ze zdobyciem lodowca.
- Intensywne opady deszczu w ubiegłym tygodniu przyczyniły się do wielu zalań i podtopień na terenie powiatu bialskiego. Strażacy interweniowali 23 razy, w tym ośmiokrotnie na terenie samej Białej Podlaskiej. Tutaj spory problem jak zwykle pojawił się na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Janowskiej, gdzie strażacy wypompowywali wodę, a podczas interwencji wyłowili aż 10 tablic rejestracyjnych.
- W sierpniu ubiegłego roku na sesji miejskiej radni zastanawiali się, co dalej robić z projektem programu miejskiego leczenia bezpłodności metodą in vitro. Konkluzja obrad była taka, że program z podpisami ponad 500 mieszkańców zostanie skierowany do prac w komisjach i przesłany do zaopiniowania Agencji Ochrony Technologii Medycznej i Taryfikacji. Minął prawie rok, o losach projektu cisza, a tymczasem radni Koalicji Obywatelskiej wychodzą ze swoja propozycją. Tylko, że jej przegłosowanie również kwestii wdrożenia miejskiego programu in vitro do przodu nie posunęło.
- – Co z tą inwestycją? – dopytywał na sesji rady miasta radny Marek Dzyr o boisko przy SP3. Szkoła, na powietrzu ma tylko asfaltową płytę. Raz boisko miało być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Teraz w planie jest jego wybudowanie w 2023. Czy kolejny rok wyborczy okaże się dla inwestycji szczęśliwy?
- 6 inwestycji sportowych i 7 inwestycji związanych z przebudową i budową dróg gminnych i dojazdowych otrzymało wsparcie samorządu Mazowsza. Dodatkowo dofinansowanie na zakup sprzętu specjalistycznego, środków ochrony osobistej strażaków a nawet samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymały 24 jednostki OSP. Stosowane umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.
- Punktem kulminacyjnym Dni Łosic będzie wyjątkowy koncert gwiazd, podczas którego wystąpi zespół Top One oraz Łydka Grubasa. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.
- Z ARCHIWUM X: Niewinna fascynacja okultyzmem doprowadziła dwóch nastolatków z Białej Podlaskiej do znieważenia miejsca pochówku i kradzieży ludzkich szczątków. Lokalna policja uparcie twierdziła, że wszyscy oskarżeni tworzyli „sektę”, a najmłodszy z nich popełnił samobójstwo pod wpływem swojego kolegi, którego śledczy okrzyknęli przywódcą grupy.
Napisz komentarz
Komentarze