– Kontynuujemy projekt, mający na celu nagrodzenie firm, utrzymujących wysoką jakość produktów, bardzo nowoczesnych i innowacyjnych, które produkują w sposób zrównoważony i ekologiczny. Tak zwani markowicze są gospodarczymi ambasadorami województwa lubelskiego. W ten sposób budujemy patriotyzm lokalny – informuje marszałek woj. lubelskiego, Jarosław Stawiarski.
Kapituła w grudniu tego roku przyznała certyfikaty Marka Lubelskie ośmiu podmiotom gospodarczym, działającym na terenie województwa. Wśród nich znalazły się dwie firmy z terenu powiatu bialskiego. Pierwsza z nich to Cieleśnica S.A. Podkreślono, że firma prowadzi działalność produkcyjną, kulturalną i muzealną. Tu wspomniano o muzeum Fabryka Wódek i Likierów w Cieleśnicy, organizacji Święta Ziół, zaangażowanie w inicjatywę „Czysta rzeka”. Przypomniano o funkcjonującej w cieleśnickim pałacu restauracji i hotelu i zagospodarowaniu m.in. pod cele produkcyjne przedwojennej fabryki wódek i likierów.
Drugą firmą docenioną przez kapitułę jest Kojpasz sp. J.Kossowski, Jakubiuk z siedzibą w Wisznicach. Firma przez trzy dekady zajmuje się produkcją pasz dla zwierząt. Zaznaczono, że w jednej z dwóch mieszalni firma produkuje pasze w standardzie bez GMO. Dodatkowo Kojpasz sprzedaje części do maszyn rolniczych i artykuły do produkcji rolnej.
Marka Lubelskie przyznawana jest od 2007 roku, te przyznane 12 grudnia tego roku zostaną uroczyście wręczone podczas 25. Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego oraz 18. edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie w lutym 2024 roku.
Napisz komentarz
Komentarze