Jak podaje SPZOZ, zakres świadczeń w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej to leczenie ambulatoryjne chorób i obrażeń układu kostno – stawowego oraz leczenie poszpitalne chorych hospitalizowanych w międzyrzeckim szpitalu.
Wyjaśnia, że w poradni udzielane są świadczenia medyczne w zakresie diagnozowania i leczenia m.in.: chorób zwyrodnieniowych stawów, zmian zapalnych okołostawowych, urazów narządu ruchu (złamania kości, zwichnięcia i skręcenia stawów, urazów ścięgien), zmian pourazowych narządu ruchu, chorób przeciążeniowych narządu ruchu, deformacji w obrębie stóp i rąk, chorób kolan (zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenie więzadeł), wad postawy.
W poradni wykonywane są również drobne zabiegi, m.in. punkcje stawów, podawanie dostawowe leków, ostrzyknięcia okołostawowe.
Pacjenci będący pod opieką poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej mają zapewnione obrazowe badania diagnostyczne na miejscu, w tym USG, RTG i TK.
Porady udzielane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
- Pacjenci pierwszorazowi winni posiadać skierowanie elektroniczne wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. W przypadku rejestracji telefonicznej skierowania w formie papierowej konieczne jest dostarczenie (osobiście bądź za pośrednictwem poczty) oryginału skierowania w terminie do 14 dni roboczych od momentu ustalenia terminu wizyty. Niedostarczenie skierowania w tym terminie skutkować będzie skreśleniem pacjenta z kolejki oczekujących - zaznacza SPZOZ.
Na pierwszą wizytę pacjent musi dostarczyć wyniki ostatnich badań potwierdzających rozpoznanie, płyty CD i zdjęcia RTG, natomiast na wizytę kolejną pacjent zobowiązany jest dostarczyć wyniki badań, które zostały zlecone przez lekarza prowadzącego w poradni. Konieczne jest posiadanie ze sobą dowodu tożsamości z nr PESEL.
Napisz komentarz
Komentarze