Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 kwietnia 2025 07:39
Reklama
Reklama

Uczeń z Małaszewicz mistrzem wiedzy o transporcie kolejowym!

Pociąg do wiedzy popłaca! Uczeń z Małaszewicz, Szymon Kiryczyński pokonał ponad 240 rywali z całej Polski i zdobył tytuł mistrza I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Transporcie Kolejowym „Kolej na... Kolej!”.
Reklama
Uczeń z Małaszewicz mistrzem wiedzy o transporcie kolejowym!
Uczeń z Małaszewicz, Szymon Kiryczyński pokonał ponad 240 rywali z całej Polski i zdobył tytuł mistrza I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Źródło: ZS w Małaszewiczach

17 marca 2025 roku w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Transporcie Kolejowym „Kolej na... Kolej!”. W zmaganiach wzięło udział 23 najlepszych uczniów z całej Polski, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad 240 uczestników. Zwycięzcą został Szymon Kiryczyński, uczeń Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach.

Reklama

- Finał olimpiady, który odbył się w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów Urzędu Transportu Kolejowego, rozpoczął się o godzinie 10:30. Uczestników i organizatorów przywitała Beata Chmielowska. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Instytut Ekonomii Środowiska i Transportu w Legnicy, Centrum Kształcenia Kadr Kolejowych oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku. Honorowy patronat nad olimpiadą objęli minister edukacji Barbara Nowacka oraz prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra - relacjonuje Małgorzata Trębicka-Żuk z ZS w Małaszewiczach.

Wśród gości finału znaleźli się przedstawiciele Politechniki Śląskiej i Politechniki Warszawskiej. - Prezes Urzędu Transportu Kolejowego, dr inż. Ignacy Góra, połączył się z uczestnikami za pośrednictwem telebimu, wyrażając uznanie dla młodych pasjonatów kolei i życząc im powodzenia. Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego, Marcin Trela, również podkreślił podziw dla ambicji i pasji uczestników - informuje Małgorzata Trębicka-Żuk. To ona wraz z Jackiem Jarockim również z ZS w Małaszewiczach poprowadziła dalszą część finału olimpiady. 

Przed rozpoczęciem testu, Małgorzata Trębicka-Żuk przedstawiła patronów merytorycznych i technologicznych oraz sponsorów, którzy wsparli organizację olimpiady i ufundowali nagrody. Byli to m.in. TABOR Dębica Sp. z o.o., PKP Intercity S.A. i POL-TRANS Sp. z o.o. Jacek Jarocki odczytał list od Minister Edukacji Barbary Nowackiej.

Szymon Kiryczyński z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach to zwycięzca I olimpiady kolejowej (fot. ZS w Małaszewiczach)

- Finałowy test składał się ze 100 pytań podzielonych na 8 bloków tematycznych, wiernie odzwierciedlających pytania egzaminacyjne dla kandydatów na licencję maszynisty. Uczestnicy mieli 200 minut na rozwiązanie testu, ale większość z nich uporała się z zadaniem w ciągu godziny. Po zakończeniu testu i ustaleniu wyników przez jury, ogłoszono laureatów. Miejsca od 4 do 8 zostały uhonorowane nagrodami wręczonymi przez wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego, rektora Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, prezesa Tabor Dębica oraz prezesa zarządu Stowarzyszenia Instytut Ekonomii Środowiska i Transportu w Legnicy - wylicza Trębicka-Żuk.

Podium finału ukształtowało się następująco:

  • Miejsce 3: Patryk Pastuszka z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej
  • Miejsce 2: Szymon Myszograj z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy
  • Miejsce 1: Szymon Kiryczyński z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach

Laureaci otrzymali cenne nagrody, w tym vouchery na kursy na licencję maszynisty lub rewidenta taboru kolejowego, a także unikatowe puchary: fragment szyny, obręcz koła i lampę od lokomotywy SM42.

Warto dodać, że Zespół Szkół w Małaszewiczach reprezentowali również Kacper Taruc (10) i Kamil Szczęśniak (23), a opiekunem naukowym finalistów była Małgorzata Trębicka-Żuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcy, Szymonowi Kiryczyńskiemu, i życzymy dalszych sukcesów w branży kolejowej!

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DobryńTreść komentarza: A to tak sobie można organizować zżutke? Zawsze to znajomi , koledzy, koleżanki organizowali. A tak samemu sobie pierwszy raz się spotkałem z takim zachowaniem. Ale nie mnie oceniać, tak tylko się nad tym zastanawiam i nie oceniam postępowania.Data dodania komentarza: 14.04.2025, 11:55Źródło komentarza: Dobryń Duży. Pomóżmy Justynie zacząć od nowaAutor komentarza: Fan BmwTreść komentarza: Komu będą mierzyć tą prędkość ? Tym starym rozwalającym się gratom ? Ponad 15 letnim rupieciom ? Czy nawet już pełnoletnim złomom 18 + ? Lepiej jechać do dużych miast , tam jeżdżą nowe auta z salonu . Tam zarobią na mandatach .Data dodania komentarza: 14.04.2025, 08:34Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Clark GriswaldTreść komentarza: Każde hasło jest dobre żeby wypisać tysiące mandatów.Data dodania komentarza: 13.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Był „Trzeźwy poranek”, teraz czas na „Prędkość”Autor komentarza: Kamil gTreść komentarza: Te enternetowe firmy ,downo winny być zlikwidowane.Miałem do czynienia z ,,Temu", -NIGDY WIĘCEJ.Tam oszust na oszuście siedzi i oszustem pogania.O wiele bezpieczniej jest kupować rzeczy potrzebne w sklepach internetowych danej firmy.Tam nie ma przekrętów,doliczania za jakieś nieistniejące usługi .Data dodania komentarza: 12.04.2025, 11:24Źródło komentarza: Toksyczne koszulki i majtki. Zbadali ubrania z Temu i SheinAutor komentarza: ROMANTreść komentarza: Ja również złego słowa o Julianie nie powiem.Każdy ma jakieś grzechy,jedni popełnili je z młodzieńczej głupoty,,inni po pijaku,jeszcze inni z premedytacją.Pan Julian nie wygląda na osobę,która z premedytacją zrobiła coś złego,coś,co dyskredytuje jego życie obecne,,jak to sugerują poniżej zamieszczone wpisy.Niestety,wpisy ogólnikowe,sugerujące jakąś wine zadawnioną,ale pamiętaną.Dlaczego piszący negatywnie ,nie otworzą jakiejś ptasiarni,czy czegoś podobnego,-na własny koszt.Cenię ludzi,którzy robią coś za tzw.,,friko",jest ich bardzo niewielu.Tak myślę.Data dodania komentarza: 12.04.2025, 11:15Źródło komentarza: Kochają bociany i dają im dom. Niezwykłe miejsce w Rakowiskach
Reklama
Reklama