Po raz kolejny parczewscy policjanci i pracownicy cywilni powiatowej komendy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnowicy włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek.
Tym razem pozyskane ze zbiórki pieniądze zostaną przekazane na rzecz Szymona, na jego leki oraz rehabilitację.
– Chłopiec ma 14 lat i jest mieszkańcem powiatu włodawskiego. Urodził się w 24. tygodniu ciąży, nie mówi, jest niewidomy od urodzenia. Kolejną przeciwnością, jaką postawił przed nim los, jest dziecięce porażenie mózgowe. To wszystko sprawia, że potrzeba dużo uwagi, cierpliwości oraz pomocy w wykonywaniu codziennych zadań czy obowiązków. Mimo tego Szymon jest bardzo radosnym chłopcem, najbardziej lubi słuchać muzyki, jeździć konną i pluskać się w basenie. Ponadto ma dwoje rodzeństwa, starszą siostrę i maleńkiego braciszka. Rodzice starają się jak mogą, ale pomoc w opiece nad całą trójką jest potrzebna – opowiada sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.
Historię chłopca parczewscy policjanci oraz pracownicy GOK w Sosnowicy poznali za sprawą dziadka Szymona. Nie trzeba było długo czekać na reakcję. Iwona Czeczko, dyrektorka sosnowickiego ośrodka kultury skontaktowała się z parczewską policją. Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia włączyli się w akcję. – Każdy przyniósł z domu plastikowe nakrętki, zebrał je od swoich bliskich oraz znajomych. Następnie transport ogromnych worków z nakrętkami trafił do osób odpowiedzialnych za zbiórkę – przekazuje rzeczniczka parczewskiej komendy.
PRZECZYTAJ TEŻ:
- Wielkie serce bialskiej komendy policji znów wsparło potrzebujących!
- Policjanci i strażacy dbają o bezpieczeństwo nad wodą
- Dzieci zatrzaśnięte w samochodzie. Na pomoc ruszyli strażacy i policjanci
Policjanci i pracownicy GOK zachęcają, by każdy kto może włączył się akcję zbiórki nakrętek na rzecz Szymona lub innych potrzebujących.
Nakrętki można przynosić do budynku komendy i zostawiać na stanowisku dyżurnego jednostki, on przekaże je w odpowiednie ręce. Można też skontaktować się z policjantką, zajmującą się profilaktyką społeczną pod numerem telefonu 723 689 627 i wesprzeć akcję.
Napisz komentarz
Komentarze