Rajd odbył się 5 sierpnia. Cykliści wyruszyli w trasę spod Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce. Wydarzenie otworzył wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. Włodarz życzył rowerzystom miłych wrażeń i bezpiecznego dotarcia do mety.
Podziwiali sielski krajobraz
Uczestnicy rajdu przejechali łącznie ok. 30 km. Przebieg trasy wyglądał następująco: Sosnówka – Rozwadówka – Motwica – Czeputka – Romanów – Wygnanka – Lipinki – Sosnówka. Jak zauważa wójt gminy Sosnówka, Marcin Babkiewicz, rajd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
– Wprawdzie pogoda nie jest najlepsza, ale po frekwencji widać, że nasza impreza jest potrzebna i ludzie chętnie na nią przyjeżdżają. W tym roku uczestnicy rajdu pojadą drogami, które udało nam się wybudować lub wyremontować. Gmina Sosnówka ma urokliwe widoki. Dodam tylko, że na trasie znajdują się dwa zabytkowe kościoły, które de facto zostaną wkrótce odrestaurowane. Są to świątynie w Motwicy, Rozwadówce – mówi wójt, Marcin Babkiewicz.
W trasę wyruszyły całe rodziny. Barbara Kuchta i Piotr Patrejko z Sosnówki wzięli udział w rajdzie po raz trzeci. Zabrali ze sobą córeczki, niespełna 5-letnią Łucję oraz prawie 8-letnią Antoninę.
– Jadę w foteliku, bo nie umiem jeszcze jeździć rowerem. Ostatnio obtarłam nogę, bo się uczyłam jeździć. Umiem już się podpierać nogą, jak spadam – mówi Łucja Patrejko. Jej mama dodaje, że lubią całą rodziną wsiąść na rower i pojechać na wycieczkę. Starają się w ten sposób spędzać jak najwięcej czasu. – Myślę, że to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu – zaznacza Barbara Kuchta.
Zanim rodzina wyjechała w trasę, otrzymała pakiet startowy.
– Każdy uczestnik biorący udział w rajdzie otrzymał pakiet startowy składający się z butelki wody, imiennego identyfikatora oraz kamizelki odblaskowej z logo rajdu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach oraz strażacy ochotnicy z OSP Sosnówka, natomiast opiekę medyczną zapewnili ratownicy medyczni z Mila Medica Milena Bartkiewicz – wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce, Jolanta Mikulska.
Rozdali nagrody
Na mecie, którą umiejscowiono na placu przy remizie OSP Sosnówka, odbyło się ognisko z kiełbaskami i konkursy z nagrodami. Jak co roku, wręczono nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszym uczestnikiem została niespełna 5-letnia Łucja Patrejko z Sosnówki, która przejechała rajd w foteliku na rowerze mamy. Natomiast najmłodszym uczestnikiem rajdu, który przejechał samodzielnie na rowerze całą trasę, został niespełna 7-letni Szymon Litwiniec z Piszczaca. Najstarszym uczestnikiem rajdu był zaś 78-latek – Zygmunt Mazurek z Rossosza.
Na zakończenie wydarzenia wręczono nagrody rzeczowe w czterech kategoriach wiekowych. Torby, plecaki, saszetki i worki sportowe oraz zestawy składające się z plecaka i czapki z logo ufundowane przez Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego otrzymali: Alicja Olszówka, Gabriela Lewczuk vel Leoniuk, Natalia Żarkiewicz, Julia Litwiniec, Marcel Mikulski, Mateusz Dźwigała, Stanisław Więcek, Marcel Bobruk, Seweryna Olszówka, Anna Zbaracka, Regina Pawlik, Edyta Chmielewska, Piotr Kalinowski, Mateusz Lotek, Mariusz Jakubiuk i Andrzej Dźwigała. Nagrody wręczał poseł Dariusz Stefaniuk.
Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce. Honorowy patronat nad rajdem objął marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie „Lubelskie”. Wydarzenie wpisało się w program Samorządu Województwa Lubelskiego "Warto Być Polakiem". Wsparcia udzielili: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie oraz Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Lilla Winniczuk. Patronem medialnym wydarzenia było Słowo Podlasia.
Napisz komentarz
Komentarze