Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 23:48
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Kultura

Biała Podlaska: Strefa malucha
Biała Podlaska: Strefa malucha

Biblioteka Barwna w wakacyjny czas nie zapomina o najmłodszych i zaprasza dzieci wraz z ich rodzicami na interesujące spotkania w plenerze.

12.07.2021 15:04
Platerów: Jazz w stodole i sztuka w opłotkach
Platerów: Jazz w stodole i sztuka w opłotkach

Sztuka w opłotkach to tytuł organizowanego od kilku lat festiwalu kultury w ramach którego odbywają się ciekawe projekty nie tylko dla koneserów sztuki. Wydarzenie rozpoczął wyśmienity koncert jazzowy kwartetu Michał Schab Quartet. 

11.07.2021 10:45
Bialska Nagroda Kultury dla dwóch animatorek
Bialska Nagroda Kultury dla dwóch animatorek

Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej otrzymały w tym roku dwie osoby. Wyróżniona została wieloletnia instruktorka teatralna Anna Stanek oraz kostiumografka i organizatorka wystaw oraz konkursów Małgorzata Maciejewska. Na zakończenie wystawiono spektakl „Igraszki z diabłem”, który przygotował Teatr Słowa, działający przy Bialskim Centrum Kultury.  

10.07.2021 11:42
Biała Podlaska: Nachodzi święto bluesa!
Biała Podlaska: Nachodzi święto bluesa!

Przed nami 14. edycja Biała Blues Festival. Jak zwykle nie zabraknie wspaniałych artystów, którzy zaprezentują brzmienie na najwyższym poziomie. Odsłaniamy ostatnie karty bluesowego święta. Patronem medialnym imprezy jest Słowo Podlasia.

09.07.2021 08:22
Legendarny monaster w Jabłecznej 
Legendarny monaster w Jabłecznej 

Według legendy monaster w Jabłecznej powstał po tym, jak do miejscowości nad Bugiem przypłynęła rzeką ikona św. Onufrego. Właściciele wsi – Anna i Jan Zaberezińscy po tym zdarzeniu zdecydowali o budowie świątyni prawosławnej i sprowadzeniu do niej mnichów, którzy opiekowaliby się cerkwią i klasztorem oraz przybyłą w cudowny sposób ikoną.

04.07.2021 12:30
Niezapomniana zabawa jak za dawnych lat!
Niezapomniana zabawa jak za dawnych lat!

Klimat tanecznych zabaw jak za dawnych lat odtworzyli organizatorzy „Gminnej potańcówki na dechach” w Zaściankach. Była tradycyjna muzyka, warsztaty taneczne, a przede wszystkim atmosfera, która wielu osobom przypomniała młodzieńcze lata.  Inicjatywa spotkała się z niesamowicie ciepłym przyjęciem wielu ludzi, a do międzyrzeckiego GOK-u popłynęły gratulacje z całej Polski.

03.07.2021 17:21    1
Region: Ogniska, koncerty, puszczanie wianków
Region: Ogniska, koncerty, puszczanie wianków

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem świętowania Nocy Świętojańskiej i Nocy Kupały. Żywe stały się słowiańskie zwyczaje i obrzędy, odbywające się w najkrótszą noc roku, które miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. W trakcie tych zabaw odbywały się wróżby i tańce oraz rozpalano ogniska. Dziewczęta w nurty rzek puszczały wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście.

30.06.2021 08:49
Nagrodzono Bialskie Talenty
Nagrodzono Bialskie Talenty

Starosta bialski Mariusz Filipiuk wręczył nagrody m.in. w dziedzinie twórczości artystycznej, samorządowi gminnemu przyjaznemu kulturze oraz w kategorii Bialskie Talenty. Nadał też tytuł „Biblioteka Roku Powiatu Bialskiego”.

29.06.2021 08:50
Francisco de Goya. Malarstwo światowe
Francisco de Goya. Malarstwo światowe

Prawie 2000 – tyle dzieł stworzył podczas swojego życia Francisco de Goya. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko niezwykła wydajność artysty, ale przede wszystkim to, że swoim wyjątkowym sposobem obrazowania oraz tematyki, którą wybierał zdecydowanie wyprzedzał swoją epokę. Teraz można przypomnieć sobie jego największe dzieła za sprawą albumu "Francisco de Goya. Malarstwo światowe" wydanego przez Wydawnictwo Bosz.

26.06.2021 08:00
Nie żyje Wojciech Karolak, mąż Marii Czubaszek. Żegnają go fani i przyjaciele
Nie żyje Wojciech Karolak, mąż Marii Czubaszek. Żegnają go fani i przyjaciele

Uznany muzyk i kompozytor odszedł w wieku 82 lat. „Każde granie z Nim było wielką lekcją, a przebywanie najczystszą przyjemnością.” - wspomina Marek Napiórkowski.

24.06.2021 09:35
Premiera "Gildii Zabójców" Małgorzaty Stefanik
Premiera "Gildii Zabójców" Małgorzaty Stefanik

Poznajcie Alyssę, bohaterkę o dwóch twarzach: bezlitosną zabójczynię, mordującą z uśmiechem na ustach oraz dziewczynę, tęskniącą za normalnym życiem. Alyssa żyje w cieniu naszego świata, w świecie dostępnym wyłącznie dla elity, gdzie Gildiami Zabójców rządzą bezlitośni królowie. To wszystko w debiucie literackim Małgorzaty Stefanik, którego premiera już 30 czerwca.

23.06.2021 08:00    1
Oto najlepsze polskie filmy tego roku. Co warto obejrzeć?
Oto najlepsze polskie filmy tego roku. Co warto obejrzeć?

Animowany horror został uznany za najlepszy polski film i zdobył Orła 2021. Najlepszym reżyserem został okrzyknięty twórca obrazu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

22.06.2021 18:00
Szykuje się niezapomniana zabawa! Nauczysz się tradycyjnych tańców
Szykuje się niezapomniana zabawa! Nauczysz się tradycyjnych tańców

Już w najbliższy piątek, gmina Międzyrzec Podlaski zaprasza na zabawę taneczną jak za dawnych lat. Podczas "Gminnej potańcówki na dechach" odbędą się warsztaty tradycyjnych tańców, podczas których uczestnicy dowiedzą się, co to „kozak”, „śpiuch”, „tupacz”.

22.06.2021 17:30    2
Muzyka jest dla wszystkich. Każdy może grać, śpiewać i czerpać z jej dobra [WYWIAD]
Muzyka jest dla wszystkich. Każdy może grać, śpiewać i czerpać z jej dobra [WYWIAD]

21 czerwca cały świat obchodzi Święto Muzyki. Dlaczego ten element sztuki jest dla człowieka ważny i jakie płyną z niego korzyści? O tym, kto może mieć słuch absolutny i kiedy jest najlepszy czas na związanie się z muzyką opowiada Urszula Zajko – Olejniczak, absolwentka Uniwersytetu Wiedzy Operowej, instruktorka artystyczna i wokalistka, prezeska stowarzyszenia zrzeszającego miłośników muzyki.

22.06.2021 11:12
Dawne wierzenia Słowian w literackim debiucie Kamili Szczubełek
Dawne wierzenia Słowian w literackim debiucie Kamili Szczubełek

Kamila Szczubełek: z zawodu lektor języka Moliera, z pasji wielbicielka tworzenia powieści w mowie ojczystej. Od dziecka związana z muzyką. Zaraz po maturze wyjechała do Francji, by tam kształcić się w zakresie gry na saksofonie w Konserwatorium Muzycznym. Po powrocie do Polski studiowała nauczanie języków obcych oraz psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Mniej więcej w ćwierćwieczu swojej egzystencji postanowiła, że zacznie pisać fantastykę i uparcie przekuwa marzenia w czyny. Książkoholiczka, kawoszka, mistrzyni prokrastynacji ze skłonnością do zachwycania się kotami i powoływania do życia ceramicznych kubków. 23 czerwca nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się jej debiut literacki pt. "Droga do Wyraju".

16.06.2021 19:40    4
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MamaTreść komentarza: Czy ktoś wie jak idą prace nad żłobkiem? Czy od września będzie można posłać dziecko do żłobka? Kiedy zacznie się rekrutacja i do kogo się zgłaszać?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 19:48Źródło komentarza: Gmina Międzyrzec Podlaski. Powstanie żłobek i przedszkoleAutor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busa
Reklama
Reklama