W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?
- To czwarty rok rządów prezydenta Michała Litwiniuka. Według narracji magistratu, jego kadencja ubiega pod hasłem historycznej i bezprecedensowej ofensywy inwestycyjnej. Historyczna i bezprecedensowa jest też ocena jego pracy przez radę miasta. Prezydent po raz drugi nie otrzymał absolutorium i wotum zaufania.
- Polski, matematyka i język obcy – przez taki zestaw egzaminacyjny musieli przebrnąć ósmoklasiści, by ukończyć edukację podstawową. Wyniki trzydniowych egzaminów z końcówki maja poznali 1 lipca. Publikujemy pierwsze podsumowania.
- Mieszkańcy Zalesia i Wólki Dobryńskiej mają już dość wielokilometrowych kolejek TIR-ów ciągnących się przez ich miejscowości i uprzykrzających im życie. Ciężarówki blokują im wyjazdy z posesji, a ich kierowcy zostawiają po sobie nieczystości. Do tego dochodzi ciągły hałas agregatów chłodniczych, który jest szczególnie dotkliwy w nocy.
- Na placu w centrum Radzynia Podlaskiego właśnie sadzone są lipy. Nasadzenia nie są małe, bo drzewa sięgają 6 metrów. Tym samym miasto zmienia koncepcję, bo na początku modernizacji placu większość rosnących tam drzew wycięto, a nasadzenia miały być skromniejsze.
- Już 24 lipca w bialskim amfiteatrze koncert zagra Mrozu! Ten producent muzyczny, kompozytor i piosenkarz znany jest przede wszystkim z takich utworów jak "Miliony monet", "Nic do stracenia" czy ostatniego hitu "Galacticos". Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są dwa bilety na koncert Mrozu!
- Festyn z niezapomnianymi koncertami Cleo i zespołu Biała Armia, warsztatami bębniarskimi i mnóstwem atrakcji dla maluchów, dzień otwarty w janowskiej stadninie oraz 10. Jubileuszowy Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów – tak minęła pierwsza niedziela lipca w Janowie Podlaskim. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzeń.
- Park logistyczny w Małaszewiczach nie uzyska unijnego dofinansowania. Tak zdecydowała Komisja Europejska, bo jak tłumaczy, nie jest to możliwe z przyczyn budżetowych. W takim wypadku przedsięwzięcie ma zostać w całości zrealizowane z budżetu państwa, a w Rządowym Centrum Legislacji opublikowany został już projekt ustawy, która ma to umożliwić.
- Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że rozpoczęło kontrolę w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej.
- Z Archiwum X: Gdy 13 lutego oraz 13 marca 1997 roku powiesiło się dwóch młodych ludzi, policja wszczęła dochodzenie, które miało potwierdzić krążące po Białej Podlaskiej plotki, że za serią samobójstw stoją niejacy „sataniści”. Mimo zapewnień świadków, że powodem dramatycznej decyzji jednego z 16-latków była jego trudna sytuacja rodzinna, policja za wszelką cenę usiłowała udowodnić istnienie lokalnej „sekty”. Po przesłuchaniu wystraszonych młodziaków okazało się, że jeden ze zmarłych kilka miesięcy wcześniej ukradł z cmentarza ludzkie czaszki.
- Jak głosi legenda, Maria z hr. Uruskich księżna Czetwertyńska, przejmując swoje dobra po ojcu i wyjeżdżając z jednej z dębin, miała powiedzieć: „ależ ten las jest ciemny”. – Dość powiedzieć, że mieszkańcy podchwycili słowa właścicielki dóbr milanowskich modyfikując je nieco i ten piękny kompleks leśny nazwali „Czarnym Lasem” – wyjaśnia Dariusz Dudziński z leśnictwa Czarny Las, wchodzącego w zarząd Nadleśnictwa Radzyń Podlaski. Okazuje się, że taką samą nazwę otrzymała ścieżka przyrodnicza wiodąca przez leśnictwo oraz położony nieopodal niej rezerwat przyrody. Przez cały rok miejsca te chętnie odwiedzają turyści.
- Piłkarze Gromu Kąkolewnica, mimo awansu, nie zagrają w nowym sezonie w czwartej lidze lubelskiej. Sprawa rozbiła się o finanse.
Napisz komentarz
Komentarze