Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 07:36
Reklama
Reklama

Ludzie

Biała Podlaska: Pielgrzymkowa sztafeta na Jasną Górę 
Biała Podlaska: Pielgrzymkowa sztafeta na Jasną Górę 

Na Jasną Górę w tym roku pielgrzymi idą sztafetą, czyli każdego dnia do Częstochowy wędruje inna grupa, złożona z dziesięciu osób. Pątnicy idą cały dzień, a wieczorem wracają autokarem do domów. Kolejnego dnia przyjeżdżają nowe osoby, które także uczestniczą w rekolekcjach w drodze przez jeden dzień. W ten sposób będzie się odbywać cała 40. Podlaska Piesza Pielgrzymka.

04.08.2020 17:00
Powiat parczewski: Policyjne święto 
Powiat parczewski: Policyjne święto 

Uroczystości w ramach wyznaczonego na 24 lipca ogólnopolskiego święta mundurowej formacji nieco wcześniej, bo 16 lipca zorganizowała parczewska komenda powiatowa. 

01.08.2020 08:40
Ludzie z pasją: Życie jak kolorowy sen
Ludzie z pasją: Życie jak kolorowy sen

Maciej Falkiewicz jest nie tylko znakomitym malarzem, którego prace są cenione w całym kraju, ale też znawcą jeździectwa i koni oraz myśliwym. To też organizator wielu plenerów fotograficznych i malarskich oraz spotkań literackich, które odbywały się w jego galerii, którą urządził w zabytkowym Domu Ryttów. Artysta od lat zakochany jest w południowym Podlasiu i to tutaj znajduje liczne inspiracje do swoich obrazów.  

31.07.2020 19:08
Łosice: Życzenia, gratulacje, medale i 24 awanse
Łosice: Życzenia, gratulacje, medale i 24 awanse

Z okazji święta mundurowej formacji podziękowania za służbę policjantom prócz ich przełożonych złożyli również doradca w gabinecie politycznym ministra spraw wewnętrznych i administracji Wiktor Klimiuk oraz starosta Katarzyna Klimiuk.

30.07.2020 19:41    1    2
Gmina Rossosz: Pożegnanie szkoły w Romaszkach
Gmina Rossosz: Pożegnanie szkoły w Romaszkach

Wspomnieniom i łzom nie było końca. Absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej w Romaszkach spotkali się, aby jeszcze raz wrócić do dziecięcych lat. Wydarzenie zorganizowano z okazji stulecia funkcjonowania placówki. Jednocześnie to ostatnie takie spotkanie, gdyż od nowego roku szkolnego szkoła przestaje istnieć.

26.07.2020 10:33
Biała Podlaska: Szkolnych wspomnień czar
Biała Podlaska: Szkolnych wspomnień czar

Zjazdy absolwentów zazwyczaj wiążą się z silnymi emocjami, mnóstwem wspomnień oraz rozmowami i wspólną zabawą do białego rana. Nie inaczej było w przypadku spotkania, po czterdziestu latach od ukończenia szkoły, uczniów klasy stolarz meblowy z bialskiej zawodówki. Wszystko za sprawą ogromnej determinacji jednego z nich, który poświęcił niemal rok na odnalezienie swoich kolegów ze szkolnej ławy.

25.07.2020 15:33
Ulan-Majorat: Instruktor zasłużony dla kultury!
Ulan-Majorat: Instruktor zasłużony dla kultury!

Na wydarzeniu recytatorskim „Wirtualne i Realne Barwy Słów…” zarząd województwa wyróżnił Sławomira Żyłkę Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego za zasługi dla kultury. Instruktor recytacji od 35 lat jest nierozerwalnie związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie, a od 40 lat pracuje na rzecz upowszechniania i tworzenia kultury w regionie.

23.07.2020 18:23
Gmina Drelów: Nie żyje ostatni kapelan kard. Wyszyńskiego
Gmina Drelów: Nie żyje ostatni kapelan kard. Wyszyńskiego

Zmarł osobisty sekretarz kard. Stefana Wyszyńskiego ks. prałat Bronisław Piasecki, który swoje dzieciństwo i młodość spędził w Drelowie. Kapłan miał 79 lat.

23.07.2020 11:12    1
Janów Podlaski: Kobieca natura pokazana na zdjęciach
Janów Podlaski: Kobieca natura pokazana na zdjęciach

„Światłem malowana” to wystawa zdjęć Małgorzaty Piekarskiej i Katarzyny Kusznerczuk. Przedstawia serię fotografii, których bohaterkami są kobiety, w różnym wieku, różnych profesji, z różnych stron Polski. Pierwszy raz została zaprezentowana w bialskim Klubie Kultury Scena z okazji dnia kobiet, w marcu tego roku. Tym razem artystki, za namową Renaty Kaczmarek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim postanowiły pokazać swoje prace w tutejszej galerii.

20.07.2020 15:56    1
Historia: Toczył walkę, między miłością do piękna a pożądaniem fortuny
Historia: Toczył walkę, między miłością do piękna a pożądaniem fortuny

Spadkobierca fortuny Zamoyskich i właściciel pałacu w Jabłoniu, August początkowo miał nie odziedziczyć należnych mu dóbr. Z miłości do pięknej, włoskiej tancerki wybrał bowiem ubogie, lecz barwne życie artysty. By się zrehabilitować w oczach rodu, rozwiódł się i postanowił wziąć drugi ślub, z wysoko urodzoną śpiewaczką z Paryża. To jednak nie wystarczyło. Rozżalony postępowaniem jedynego syna, Tomasz Zamoyski nie spisał testamentu. Jakie były losy cenionego i popularnego w XX wieku rzeźbiarza, pochodzącego z Podlasia?

19.07.2020 10:26
Ludzie stąd: Po wyborach poczuliśmy się wolni
Ludzie stąd: Po wyborach poczuliśmy się wolni

W młodości wyjechał w okolice Poznania, by zasmakować choć trochę zachodniego świata. Był jednym z założycieli międzyrzeckiej Solidarności, a następnie brał udział w pierwszych wyborach samorządowych w Polsce. Został sekretarzem miasta w pierwszej kadencji, a od 1997 roku przez 9 lat pełnił w Międzyrzecu funkcję burmistrza. 

17.07.2020 18:55
Wisznice: Bada czarne pszczoły
Wisznice: Bada czarne pszczoły

Absolwent archeologii UMCS Kamil Badurowicz z Wisznic, prowadzi jako jedyny w Polsce obserwację zadrzechni czarnorogiej gniazdującej przy jego domu. Współpracuje też z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Owad, nazywany powszechnie czarną pszczołą, znajduje się pod ścisłą ochroną i jest coraz częściej widywany na południowym Podlasiu.

15.07.2020 17:32
Łomazy: Wichura zerwała dach z jej domu
Łomazy: Wichura zerwała dach z jej domu

Gwałtowne burze, które przeszły w ostatnich tygodniach przez nasz powiat skutkowały wieloma stratami. Deszcz pozalewał pola i łąki, wiatr przewracał drzewa i zrywał dachy z posesji. Jedną z nich jest dom Katarzyny Sobechowicz, która przez nawałnicę straciła dosłownie dach nad głową.

15.07.2020 09:06
Region: Pokonali Zielawę
Region: Pokonali Zielawę

To była świetna wyprawa z udziałem dwunastu osób, które kajakami w ciągu kilkunastu godzin pokonały rzekę Zielawę. Czyli prawy dopływ Krzny o długości 68 kilometrów.

14.07.2020 18:13
Biała Podlaska: Międzynarodowy sukces Mai
Biała Podlaska: Międzynarodowy sukces Mai

Podczas XVI Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „Wielcy znani i nieznani” została wyróżniona praca podopiecznej pracowni grafiki komputerowej „Piksel”, działającej przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.  Dziesięcioletnia Maja Tekielak, została laureatką kwalifikacji do wystawy w kategorii wiekowej 8-11 lat.

12.07.2020 09:41    1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama