Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 05:29
Reklama dotacje rpo
Reklama

Ludzie

Historia: Tajemnica śmierci milicjantów i ubeków z Białej Podlaskiej
Historia: Tajemnica śmierci milicjantów i ubeków z Białej Podlaskiej

W kwietniu 1946 roku kilku milicjantów i funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa patrolowało konwój wiozący prowiant z Lublina do Białej Podlaskiej. Kiedy ciężarówki wjechały w gęsty las na odcinku między Radzyniem a Międzyrzecem, z zarośli padły strzały. Uzbrojeni napastnicy szybko obezwładnili zaskoczonych mundurowych i zarekwirowali przewożony towar oraz samochody. 

19.06.2020 15:57    1    3
Biała Podlaska: Policjanci docenieni za uratowanie życia młodemu mężczyźnie
Biała Podlaska: Policjanci docenieni za uratowanie życia młodemu mężczyźnie

Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej podziękował policjantom, którzy w ubiegłym tygodniu udzielali pomocy rannemu 22-latkowi, który wykrwawiał się w swoim mieszkaniu. Przypomnijmy, że mężczyzna uszkodził tętnicę łokciową i o jego życiu decydowały minuty. Policjanci, którzy ratowali życie młodemu mężczyźnie otrzymali listy gratulacyjne, zostaną również nagrodzeni przez komendanta wojewódzkiego.

19.06.2020 13:14    2
Region: Robią pompki, by pomagać
Region: Robią pompki, by pomagać

#GaszynChallenge dotarło jakiś czas temu do naszego regionu. Pompki robią strażacy ochotnicy, pompują i urzędnicy gminni, a nawet wójt. Wszystko, by zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dzieci, chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. Sprawdźcie, kto dołączył do wyzwania OSP Gaszyn.

17.06.2020 10:12    1
Biała Podlaska: Pani profesor pozostanie w naszej pamięci
Biała Podlaska: Pani profesor pozostanie w naszej pamięci

W piątek, 12 czerwca zmarła w wieku 94 lat Lucyna Jóźwik, wieloletni pedagog w Liceum i Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. W miniony poniedziałek podczas mszy odprawionej w kościele św. Anny żegnali ją uczniowie, wychowankowie, delegacje szkół bialskich, przyjaciele i sąsiedzi. Ciało zostało złożone na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Janowskiej.

17.06.2020 08:10    5
Kodeń: Proboszcz i rzecznik opuszczają kodeńskie sanktuarium
Kodeń: Proboszcz i rzecznik opuszczają kodeńskie sanktuarium

W Boże Ciało mieszkańcy Kodnia pożegnali ojca Damiana Dybałę. Od 2015 roku oblat posługiwał, początkowo jako ekonom, a następnie proboszcz i kustosz bazyliki, w której znajduje się słynący cudami obraz Matki Bożej. Mieszkańcy Kodnia rozstają się też o. Jarosławem Kędzią, rzecznikiem sanktuarium oraz organizatorem rekolekcji, w czasie których uczył pisania ikon.

17.06.2020 08:05
Region: Nie bądźmy lekkomyślni!
Region: Nie bądźmy lekkomyślni!

Coraz więcej osób rezygnuje z noszenia maseczek, nawet tam, gdzie ich zakładanie wciąż obowiązuje, czyli np. w sklepach. Jednak, trzeba pamiętać, iż epidemia jeszcze się nie skończyła. - Zasłanianie ust i nosa to kluczowa kwestia. Powinniśmy zwrócić na to uwagę i stosować się do rozporządzenia, tak by zachorowań było jak najmniej. I byśmy nie zakażali siebie i innych - zaznacza Magdalena Smolińska-Kornas rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie. 

16.06.2020 08:46
Biała Podlaska: Rozmawiają i... grają z ciekawymi ludźmi
Biała Podlaska: Rozmawiają i... grają z ciekawymi ludźmi

„Pograne Pogadane” to cykl wywiadów. Jedna rozmowa toczy się podczas jednego meczu w konsolową grę piłkarską. Na pomysł youtubowego kanału wpadli mieszkańcy Białej Podlaskiej. 

14.06.2020 08:52    1
Ludzie stąd: Wspomnienia zapisane piórem i dłutem
Ludzie stąd: Wspomnienia zapisane piórem i dłutem

Leon Szabluk z Malowej Góry znany jest tworzenia barwnych i nawiązujących do ludowych tradycji rzeźb, które chętnie przyjeżdżają oglądać uczniowie w czasie wycieczek szkolnych. O jego pracach mówi się też zagranicą, czego przykładem może być przyjazd studentów z Belgii do Malowej Góry, którzy byli zachwyceni jego rzeźbami. Podlasiak jest również społecznikiem, a także emerytowanym rolnikiem i kolejarzem oraz autorem książki „Wspomnienia zapisane piórem i dłutem”.

14.06.2020 08:08
Biała Podlaska: Pasjonat Podlasia i krajów byłego Związku Radzieckiego
Biała Podlaska: Pasjonat Podlasia i krajów byłego Związku Radzieckiego

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki fili miejskiej biblioteki nr 6, organizująca spotkania i jednocześnie kierownik placówki Krystyna Nowicka przeprowadziła wywiad online z cenionym dziennikarzem i autorem książek Igorem Sokołowskim.

13.06.2020 09:57
Biała Podlaska: MOPS pomaga już od trzydziestu lat
Biała Podlaska: MOPS pomaga już od trzydziestu lat

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej obchodzi w tym roku 30-lecie pracy na rzecz potrzebujących. Swoją działalność zaczął 1 czerwca 1990 r. Z tej okazji wręczono listy gratulacyjne dla najdłużej zatrudnionych pracowników oraz wyróżnienia tym, którzy wykazali ogromne poświęcenie w niesieniu pomocy swoim podopiecznym.

12.06.2020 09:07
Międzyrzec Podlaski: Dziewczyny na medal
Międzyrzec Podlaski: Dziewczyny na medal

Maria Kossak i Kinga Janicka okazały się najlepsze w konkursie literackim "Jak uszczypnie będzie znak", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu. 

11.06.2020 07:17
Powiat parczewski:Pomóżmy Kasi normalnie żyć
Powiat parczewski:Pomóżmy Kasi normalnie żyć

Nie było na jej drodze róż, lecz łzy i depresja. Na szczęście spotkała Pawła Tymoszuka, założyciela Fundacji Dołącz do Najlepszych, który pomaga jej wyjść z dołka. Katarzyna bardzo potrzebuje również naszej pomocy, bo chce stanąć na własne nogi.

10.06.2020 10:53    1
Stara Kornica: Zwyciężyła w konkursie kulinarnym
Stara Kornica: Zwyciężyła w konkursie kulinarnym

Weronika Szpura z Koła Gospodyń Wiejskich "Korniczanki" zwyciężyła w konkursie pn. "Przednówek. Kiedy gotuję to nie marnuję".

08.06.2020 08:20
Ludzie stąd: Malarstwem oddawał swoją wielką miłość do natury i wszechświata
Ludzie stąd: Malarstwem oddawał swoją wielką miłość do natury i wszechświata

W Muzeum Południowego Podlasia trwają przygotowania do otwarcia stałej ekspozycji pt. „Ogrody”. Poświęconej malarzowi i rzeźbiarzowi Bazylemu Albiczukowi. Artysta przez większość życia mieszkał w Dąbrowicy Małej w gminie Piszczac. Jego prace są niezwykle cenione przez kolekcjonerów, część obrazów znajduje się w prywatnych zbiorach m.in. w Niemczech i USA.

07.06.2020 10:17    1
Gmina Międzyrzec Podlaski: Otwarto świetlice
Gmina Międzyrzec Podlaski: Otwarto świetlice

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, od 1 czerwca prace wznowiły świetlice, działające w ramach projektu „Wsparcie rodzin w Gminie Międzyrzec Podlaski”.

06.06.2020 10:15
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama