Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 05:31
Reklama dotacje rpo
Reklama

Ludzie

"Jaka to melodia?" z udziałem Moniki Mielnickiej
"Jaka to melodia?" z udziałem Moniki Mielnickiej

Już w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, o godz. 18:30 w popularnym programie muzycznym "Jaka to melodia?" wystąpi młoda aktorka, pochodząca z powiatu bialskiego, Monika Mielnicka.

06.06.2020 08:57
Międzyrzec Podlaski: "Kinoholik" z ministerialnym stypendium
Międzyrzec Podlaski: "Kinoholik" z ministerialnym stypendium

Po raz kolejny blog prowadzony przez Emilię Grzeszykowską, został wyróżniony przez resort kultury. Po tym, jak trafił na listę polecanych projektów w ramach programu "Kultura w sieci", tym razem jego autorka została stypendystką ministerstwa.

04.06.2020 23:37
Biała Podlaska: Rocznicowa kartka profesora
Biała Podlaska: Rocznicowa kartka profesora

Z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Ludwika Maciąga, wybitnego malarza, znanego z charakterystycznego stylu tworzenia i uwieczniania koni, Poczta Polska 1 czerwca wydała specjalną kartkę pocztową poświęconą artyście.

04.06.2020 08:32
Wspomnienie: Wybitny teolog został pochowany w Kodniu
Wspomnienie: Wybitny teolog został pochowany w Kodniu

Zmarł o. prof. dr hab. Wacław Hryniewicz oblat pochodzący z Łomaz. Ze względu na jego ostatnią wolę, został pochowany w Kodniu. Był cenionym teologiem, ekumenistą i specjalistą w dziedzinie teologii prawosławnej. Opublikował wiele artykułów i książek, poświęconych drodze do jedności chrześcijaństwa.

03.06.2020 09:42
Region: Tak wyglądały nasze spotkania z Janem Pawłem II
Region: Tak wyglądały nasze spotkania z Janem Pawłem II

Niedawno, bo 18. maja obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Papież na Podlasiu był tylko raz, w 1999 r. kiedy odprawił mszę święta na siedleckich błoniach. Wówczas na to wydarzenie przyjechało ok. 500 tys. osób. W tym wielu mieszkańców Białej Podlaskiej. Ci którzy nie mogli uczestniczyć w tej uroczystości odbywali pielgrzymki do Rzymu, by z Ojcem Świętym spotkać się na placu św. Piotra. Mieszkańcy południowego Podlasia, ze wzruszeniem wspominają rozmowy z wielkim Polakiem i przypominają ważne daty w jego biografii i równocześnie we własnych życiorysach.

31.05.2020 11:55
Gmina Kąkolewnica: Święto stulatka
Gmina Kąkolewnica: Święto stulatka

20 maja setne urodziny świętował Antoni Majczyna, mieszkaniec Kąkolewnicy. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatowi przedstawiciele samorządu: wójt Anna Mróz, sekretarz gminy Marcin Czyżak i Sławomir Woch – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

31.05.2020 11:51
Gmina Międzyrzec Podlaski: Namaluj obraz, sfotografuj przeszłość
Gmina Międzyrzec Podlaski: Namaluj obraz, sfotografuj przeszłość

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej zaprasza wszystkich uczniów gminnych szkół do wzięcia udziału w konkursach. Pierwszy z nich dotyczy patronki szkoły, drugi ma zachęcić do poznawania historii i życia dzieci sprzed ponad 100 lat.

28.05.2020 09:27
Jabłoń: Marzył, by Jabłoń stał się miejscem spotkań artystów z całego świata
Jabłoń: Marzył, by Jabłoń stał się miejscem spotkań artystów z całego świata

W maju tego roku minęło 50 lat od śmierci Augusta Zamoyskiego, znanego artysty rzeźbiarza. Z tej okazji Muzeum Augusta Zamoyskiego zaprezentowało wystawy pt. „Nasze spotkania z Augustem Zamoyskim” oraz bibliograficzną o życiu i twórczości artysty. Zdjęcia i rzeźby można obecnie oglądać w tamtejszym ośrodku kultury.

28.05.2020 09:19
Łosice: Nadzieja, która kosztuje 150 tysięcy
Łosice: Nadzieja, która kosztuje 150 tysięcy

Tylko 4 doby potrzebowali łosiczanie na zebranie pieniędzy, by ratować życie 31-letniego Kamila Franczuka. Mężczyzna stanął do nierównej walki z guzem mózgu. Jedyną szansą na na pozbycie się, uznanego w Polsce za nieoperacyjnego nowotworu jest poddanie się zabiegowi w brukselskim szpitalu uniwersyteckim. W akcję pomocy Kamilowi zaangażowało się również Słowo Podlasia.

27.05.2020 09:14
Biała Podlaska: Zabawne momenty naszej codzienności
Biała Podlaska: Zabawne momenty naszej codzienności

Jakie zdjęcia pokazywał Adam Trochimiuk, fotoreporter Słowa Podlasia dwadzieścia pięć lat temu? O tym możemy się przekonać oglądając jego wirtualną wystawę prezentowaną w internecie, a zorganizowaną przez Bialskie Centrum Kultury. Cykl „Galeria wspomina” przedstawia wernisaże, które odbywały się w Galerii Podlaskiej od 1989 r. Filmy są pokazywane we wtorki i piątki o godz. 18 i można je obejrzeć na profilach BCK, urzędu miasta i Galerii Podlaskiej. Relację z wystawy Adama Trochimiuka można też znaleźć na profilu Słowa Podlasia na facebooku.

27.05.2020 09:01
Gmina Łomazy: 8 wspaniałych wyremontowało mi dom!
Gmina Łomazy: 8 wspaniałych wyremontowało mi dom!

To była szybka decyzja. Jeden telefon, krótkie „tak”. Dzięki temu pani Ania przeżyła największą przygodę życia i ma piękny dom. – Ach, co to był za remont! Z przytupem! – mówi nam szczęśliwa mieszkanka gminy Łomazy. Bohaterowie „Ośmiu Wspaniałych”, reality-show nadawanego przez TVP, odnowili część domu, w którym mieszka z synami.

26.05.2020 13:45    2    1
Konkurs: Wygraj rower na Dzień Dziecka!
Konkurs: Wygraj rower na Dzień Dziecka!

Firma Motosport z Białej Podlaskiej, lider sprzedaży rowerów i innych jednośladów serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Słowa Podlasia " Wygraj rower na Dzień Dziecka". Do rozdania są wspaniałe nagrody, w tym nowiutki rower, który zapewni niezapomniane chwile relaksu. Zaproszenia dla całej rodziny do Magicznych Ogrodów, a także sprzęt sportowo - rowerowy. 

26.05.2020 13:38
Gmina Kąkolewnica: „Wrzos” zasłużony dla kultury polskiej
Gmina Kąkolewnica: „Wrzos” zasłużony dla kultury polskiej

W lutym tego roku obchodzili 20-lecie istnienia. Z tej okazji zaprezentowali się mieszkańcom gminy w specjalnym koncercie. Ciekawe, jak wielu z oglądających ten występ miało świadomość, że zespół z Kąkolewnicy jest zasłużony dla polskiej kultury.

24.05.2020 09:16
Historia: Piękna i dobra pani na Siedlcach
Historia: Piękna i dobra pani na Siedlcach

Księżna Aleksandra z Czartoryskich, najpierw była żoną Michała Antoniego Sapiehy, z którym tworzyli zgodny związek, a gdy owdowiała wyszła za Michała Ogińskiego. Zapisała się na kartach historii jako miłośniczka kultury i sztuki, a przede wszystkim pani na Siedlcach, które za jej rządów stały się jednym z najpiękniejszych miast Rzeczpospolitej.

24.05.2020 09:03
Łosice: Młodzieżowi radni nie odpuszczają
Łosice: Młodzieżowi radni nie odpuszczają

Mimo pandemii koronawirusa radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego nie ustają w działaniach. Włączają się aktywnie w działania pomocowe, prowadzą szkolenia dla nauczycieli i swoich kolegów.

23.05.2020 08:53    2
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama