Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:55
Reklama dotacje rpo
Reklama

Pasje

Gmina Międzyrzec Podlaski: Wypromowali rogoźnickie pisanki
Gmina Międzyrzec Podlaski: Wypromowali rogoźnickie pisanki

Ich pisanki zostały docenione w powiecie bialskim, a potem w województwie lubelskim. Są piękne, oryginalne i starannie wykonane. Rodzeństwo, Wojciech i Alicja Tymoszuk z Rogoźnicy wzięli udział w dwóch poważnych konkursach związanych z wielkanocnymi tradycjami i znaleźli się w gronie laureatów. 

29.04.2021 12:00    1
Wywiad z autorką książki "W płomieniach"
Wywiad z autorką książki "W płomieniach"

Debiut Magdaleny Szponar zaskoczył nie tylko dobrym stylem i genialną historią, lecz także emocjami, które w książce „W płomieniach” przekazuje autorka. Z tego wywiadu dowiecie się kim jest, co z kolejnymi tomami i czym zajmuje się w wolnych chwilach.

27.04.2021 23:12
Wywiad Słowa: Opowieść o ostatnich dniach miasta [GALERIA]
Wywiad Słowa: Opowieść o ostatnich dniach miasta [GALERIA]

W 35. rocznicę wybuchu reaktora w elektrowni Czarnobyl, o tym jak wygląda ta strefa obecnie i jaką opowieść o mieście Prypeć można zawrzeć na fotografiach z tamtego miejsca, z fotografem Adamem Paluchem rozmawia Joanna Danielewicz

27.04.2021 18:30    2
Międzyrzec Podlaski: Nowa stara płyta Eryka 
Międzyrzec Podlaski: Nowa stara płyta Eryka 

Rok temu ukazał się debiutancki album Eryka Waszczuka, zatytułowany "Start.Rec". W rocznicę tego wydarzenia i z okazji 15. urodzin artysty, na rynek weszła wzbogacona o nowe utwory reedycja krążka.

25.04.2021 12:09    1
Dlaczego warto uczyć się języków? Które wybrać?
Dlaczego warto uczyć się języków? Które wybrać?

Poznawanie obcych języków to zawsze szansa na nowe, ciekawe znajomości. Poligloci mają też szerszy wachlarz możliwości w życiu zawodowym, wzrasta ich poczucie własnej wartości, a dzięki pewności siebie pełniej przeżywają życie. 23 kwietnia przypadał Dzień Języka Hiszpańskiego i Angielskiego. To też doskonała okazja, aby wybrać odpowiednią dla siebie formę nauki i wykonać krok w stronę własnego rozwoju.

22.04.2021 15:27
Ludzie stąd: Życie z artystą nie może być nudne
Ludzie stąd: Życie z artystą nie może być nudne

Adam Trochimiuk był przez ponad czterdzieści lat fotoreporterem tygodnika Słowo Podlasia. Pracował w nim niemal od początku istnienia gazety. Urodził się 3 listopada 1953 r. w Stoczku Łukowskim, jednak większość życia spędził w Białej Podlaskiej. Ukończył II LO im. E. Plater oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Następnie został absolwentem podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. O życiu z legendą południowego Podlasia, opowiada jego żona Barbara Trochimiuk.

14.04.2021 17:14    4
Biała Podlaska: Na tapecie Nosowska
Biała Podlaska: Na tapecie Nosowska

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników literatury do wzięcia udziału w spotkaniu, poświęconym twórczości Katarzyny Nosowskiej

03.04.2021 09:39
Gmina Rossosz: Wiosna na zdjęciach mieszkańców gminy
Gmina Rossosz: Wiosna na zdjęciach mieszkańców gminy

Miejscowy ośrodek kultury zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Przebudzenie wiosny 2021". Zadaniem jest wykonanie zdjęć, ukazujących przyrodę w okresie wiosennym.

03.04.2021 09:37    1
Biała Podlaska: O tych zdarzeniach nikt wcześniej nie pisał
Biała Podlaska: O tych zdarzeniach nikt wcześniej nie pisał

Z Pawłem Borkiem dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej o jego najnowszej książce pt. "9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1919-1920)" rozmawia Anna Chodyka.

01.04.2021 10:01
Gmina Kąkolewnica: Stroik z Polskowoli drugi w województwie
Gmina Kąkolewnica: Stroik z Polskowoli drugi w województwie

Mieszkanki gminy wystawiły swoje rękodzieła w wojewódzkiej rywalizacji w ramach konkursów organizowanych przez urząd marszałkowski w Lublinie. Stroik przygotowany przez Polskowolę zdobył drugie miejsce w konkursie „Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne”.

01.04.2021 09:55    1
Tradycje: Pisane, skrobane, kraszanki, czyli jak zrobić pisanki
Tradycje: Pisane, skrobane, kraszanki, czyli jak zrobić pisanki

Pisanka to nieodłączny symbol Wielkanocy. Ile technik jej wykonania, tyle nazw. Są więc i kraszanki malowane na jeden kolor, są skrobanki lub rysowanki, na których podziwiamy przepiękne regionalne wzory. Te z białymi szlaczkami na jedno lub wielokolorowym tle nazywano piskami. To jednak tradycyjne metody ozdabiania jajek. Współcześnie jest ich znacznie więcej. O wszystkim opowiada nam Zofia Bobrycka, której pisanki i palmy wielkanocne od lat zdobywają laury na konkursach.

31.03.2021 15:15
Gmina Łomazy: Wyczaruj smaczne święta! 
Gmina Łomazy: Wyczaruj smaczne święta! 

Wielki Tydzień to czas, kiedy w domu unosi się zapach świątecznych dań. W tym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Lubence poleca kilka sprawdzonych przepisów, m.in. na żur polski, mazurka, babkę drożdżową i roladę serową. – To tradycyjne dania, które gościły na stołach naszych babć i dziadków – mówi prezes koła Krystyna Kuźmicka.

30.03.2021 16:00    1
Radzyń Podlaski: Szkoła muzyczna zaprasza
Radzyń Podlaski: Szkoła muzyczna zaprasza

Do 21 maja można aplikować do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Chętni powinni wypełnić wniosek elektroniczny.

27.03.2021 08:46
Ludzie z pasją: Frywolitki dają mi siłę do życia
Ludzie z pasją: Frywolitki dają mi siłę do życia

Jest jedną z nielicznych osób w naszym regionie, które wykonują znane jeszcze w starożytności artystyczne koronki zwane frywolitkami. Swoją pasję odkryła dopiero na emeryturze. Od tamtej pory jej bieżniki, bombki, wielkanocne i bożonarodzeniowe dekoracje oraz biżuteria zachwycają oryginalnością i starannym wykonaniem. Władysława Dobruk z Dubowa nie znosi nudy i wykorzystuje każdą wolną chwilę, aby stworzyć coś niepowtarzalnego.

18.03.2021 15:06    1
Ludzie z pasją: Emocje malowane pędzlem 
Ludzie z pasją: Emocje malowane pędzlem 

Świetnie zapowiadający się piłkarz Orła Łosice, utalentowany tatuator i niezwykle emocjonalny malarz – tak najogólniej można określić Huberta Daniluka. Urodził się w Łosicach, gdzie spędził dzieciństwo i wiódł życie zbuntowanego nastolatka. Na 15 lat związał się z Warszawą, tam zdobył doświadczenie i otworzył pracownię tatuażu. Teraz osiedlił się na Dolnym Śląsku. Z człowiekiem wielu talentów, o jego twórczości, emocjach i rzeczach ważnych rozmawia Joanna Gąska.

12.03.2021 13:18    1    3
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama