Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 03:57
Reklama
Reklama

Pasje

KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!
KGW "Ruskowianki" z wygraną i szansą na nagrodę "Perła 2022"!

Pasztet z wątróbek z żurawiną, ciasto drożdżowe z dynią i kruszonką kluseczki z gruszczanką i maczanką oraz fusie z klopsem szczawiowym, to tylko niektóre z dań przygotowanych przez gospodynie z terenu powiatu na konkurs pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Miejscowe specjały zebrały laury i wyróżnienia w każdej z kategorii konkursu, a danie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ruskowie „Ruskowianki” nie tylko wygrało w kategorii gastronomia, ale zostało również nominowane do nagrody „Perła 2022”.

19.06.2022 09:44
Niesamowita gala tańca! Na scenie pojawiło się 70 tancerzy
Niesamowita gala tańca! Na scenie pojawiło się 70 tancerzy

70 tancerzy w różnym wieku, turniej tańca oraz prawie 40 zachwycających choreografii w kilku tanecznych stylach – tak wyglądała niezwykła gala tańca. W ten sposób artystyczny rok podsumowało Dance Academy Studio, które w minionych miesiącach na swoim koncie zapisało kolejne sukcesy!

17.06.2022 13:22
Niezwykły projekt „Piksela”. Ożywili ogrody Albiczuka!
Niezwykły projekt „Piksela”. Ożywili ogrody Albiczuka!

Pod okiem instruktor Lilli Wielgan-Michaluk dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność i umiejętności. Co chwilę słyszymy o ich kolejnych sukcesach. W zeszłym roku młodzi artyści realizowali projekt, dotyczący twórczości Bazylego Albiczuka, a prace które dzięki temu powstały zdobyły szereg nagród i wyróżnień oraz spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. W tym roku mają szansę na kolejne laury! Instruktor i podopieczni Piksela opowiadają nam wszystko o tym niezwykłym przedsięwzięciu.

05.06.2022 11:08
Koncerty ukraińskich artystów. Wystąpią w Bordziłówce, Radzyniu i Świerżach
Koncerty ukraińskich artystów. Wystąpią w Bordziłówce, Radzyniu i Świerżach

Już niebawem w klimatycznych miejscach na mapie naszego regionu czekają nas wyjątkowe koncerty. Będą to kameralne, prawdziwe spotkania z ludźmi, muzyką i życiem. Na pięknym terenie tuż nad brzegiem rzeki Zielawy oraz w radzyńskim pubie "Warszawska 34" zagości Mariya Jonh, nazywana ukraińskim dzieckiem Patti Smith, Nirvany i Oasis. Natomiast w Świerżach zagra ukraiński muzyk, multiinstrumentalista Postman.

13.04.2022 14:28
Spotkanie z tradycją wielkanocną w Żerocinie
Spotkanie z tradycją wielkanocną w Żerocinie

W Niedzielę Palmową w Żerocinie odbyło się coroczne spotkanie z tradycją wielkanocną. Był przegląd pieśni wielkopostnych, konkursy na palmę i pisankę oraz świąteczny kiermasz.

12.04.2022 14:00
Wyjątkowy konkurs fotograficzny. By upamiętnić Adama Trochimiuka
Wyjątkowy konkurs fotograficzny. By upamiętnić Adama Trochimiuka

6 kwietnia minęła pierwsza rocznica śmierci Adama Trochimiuka, wieloletniego fotoreportera Słowa Podlasia i prawdziwego kronikarza południowego Podlasia, który za pomocą aparatu przez dekady dokumentował najważniejsze wydarzenia i osoby w naszym regionie. By uczcić jego pamięć Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego i Fotoklub Podlaski organizują konkurs fotograficzny jego imienia.

11.04.2022 13:15
Agnieszka Panasiuk wydaje kolejną książkę! Premiera już w maju
Agnieszka Panasiuk wydaje kolejną książkę! Premiera już w maju

Już w maju ukaże się kolejna książka bialczanki Agnieszki Panasiuk. Tym razem pisarka w publikacji pt. „Ścieżki Elizy” przeniesie nas na południowe Podlasie lat 30. XIX wieku. Jej wcześniejsze powieści „Podróże serc” oraz trylogia „Na Podlasiu – Antonia, Cecylia, Aleksandra” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem czytelników i doczekały się dodruków. Miło nam poinformować, że Słowo Podlasia ponownie objęło patronatem medialnym książkę bialskiej pisarki.

08.04.2022 17:30
Premiera singla Teresy Czekaj. Posłuchaj „Widoków jak sen”
Premiera singla Teresy Czekaj. Posłuchaj „Widoków jak sen”

Teresa Czekaj to kobieta wielu talentów. Śpiewa, tańczy, a wielokrotnie mogliśmy ją zobaczyć również na deskach różnych teatrów oraz na małym i dużym ekranie. A właśnie dziś jest premiera jej singla „Widoki jak sen”. Do utworu powstał też klip. Koniecznie posłuchajcie i obejrzyjcie!

08.04.2022 15:54
Klaudiusz Balcerzak najlepszy w Polsce! Gratulujemy
Klaudiusz Balcerzak najlepszy w Polsce! Gratulujemy

Uczeń Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach Klaudiusz Balcerzak zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o tematyce innowacji w kolejnictwie. Jego pomysł, dotyczący automatycznego wykrywania pożaru w lokomotywie, komisja konkursowa uznała za najlepszy. Jak przyznaje laureat, podczas pracy nad projektem, postanowił połączyć dwie swoje pasje – pożarnictwo i kolejnictwo. Gratulujemy sukcesu!

29.03.2022 16:30    1    4
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"

Dwa lata trwała praca nad książką pt. „Pomorzaki” na ziemi łosickiej w latach 1939-1945, której autorem jest Marian Czmoch. Rezultaty podjętych przez regionalistę trudów można było ocenić 17 marca, podczas spotkania autorskiego połączonego z promocją nowego wydawnictwa. Słowo Podlasia sprawowało nad nim patronat medialny.

27.03.2022 08:35    3
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”

Wychował się w polskim, patriotycznym domu na wsi, ukończył prestiżową szkołę leśną. Jako leśnik pracował na Wileńszczyźnie, już w wolnej Polsce, gdzie poczuł jakim autorytetem społeczeństwo darzyło leśnika. Okres wojny to z kolei czas walki i zesłania. Najpierw walczył w Armii Andersa. Potem zasilił szeregi formującej się I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, bo tylko tą drogą mógł wrócić do kraju.

26.03.2022 15:00
Pisarz z pasją do podróży
Pisarz z pasją do podróży

Jacek Daniluk z Białej Podlaskiej z wykształcenia jest inżynierem telekomunikacji, na co dzień prowadzi własną firmę w branży okiennej. W wolnym czasie pisze wiersze, w tym popularne książki dla dzieci oraz podróżuje. Ma na koncie kilkanaście publikacji, które promował wśród Polonii, w różnych częściach Europy. Ze względu na swoje zamiłowanie do wypraw odwiedził już ponad pięćdziesiąt państw, w tym Islandię, Jordanię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kazachstan czy Meksyk.

05.03.2022 08:28    1
Łosice: Motocykle to ich wspólny mianownik
Łosice: Motocykle to ich wspólny mianownik

W grupie motocyklistów z terenu powiatu zrzeszonych jest ponad 170 osób, które połączyła wspólna pasja do dwóch kółek. Za nimi pierwsze przejazdy grupowe, akcje charytatywne i profesjonalne szkolenia z ratowania życia ludzkiego. Z Członkami WLS Riders – Jakubem Zaliwskim, Marcinem Jakimiukiem, Krzysztofem Jakubiakiem i Dominikiem Lipińskim – na temat miłości do motocykli, bezpieczeństwa i szkolenia, zorganizowanego przez Fundację MotoPomocni, rozmawia Joanna Gąska.

24.02.2022 10:02    1
Ludzie z pasją: Lokalny patriota i piłsudczyk
Ludzie z pasją: Lokalny patriota i piłsudczyk

Tadeusz Mikinnik z Białej Podlaskiej wywodzi się ze starej szlacheckiej rodziny, która zamieszkiwała Wileńszczyznę. Wyniósł z niej przekonanie o poszanowaniu przeszłości i przodków. W związku z tym założył Grupę Opiekunów Miejsc Pamięci Narodowej, która zajmuje się opieką nad mogiłami żołnierzy, patriotów, powstańców oraz umieszczaniem w mieście tablic pamiątkowych.

20.02.2022 10:45
Gmina Międzyrzec Podlaski: Naucz się śpiewać
Gmina Międzyrzec Podlaski: Naucz się śpiewać

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w warsztatach wokalnych. W Tęczowym Folwarku w Krzymoszycach poprowadzi je m.in. Justyna Jary, stypendystka ministra kultury. Co więcej, dwudniowy kurs jest darmowy.

14.02.2022 08:44
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: BartekTreść komentarza: Nie sposób nie dostrzec emocji, jakie towarzyszą Twojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że przedstawiasz rzeczywistość w sposób nazbyt uproszczony i jednowymiarowy. Oczywiście, dorosłość wymaga odpowiedzialności, a założenie rodziny jest jej istotnym elementem, ale przecież nie jest to jedyna definicja dojrzałości czy wartości człowieka. To, że ktoś nie ma jeszcze rodziny, nie oznacza, że jego opinie na temat patriotyzmu, obronności czy poświęcenia nie mają znaczenia. Twoja krytyka młodych ludzi, którzy mówią o wojnie czy bohaterstwie, opiera się na założeniu, że każdy, kto nie doświadczył wojny, idealizuje ją i traktuje jako romantyczną przygodę. To spore uogólnienie. Faktycznie, są osoby, które mogą nie rozumieć w pełni, czym jest wojna, ale równie dobrze można powiedzieć, że ktoś, kto nigdy nie służył w wojsku, może mieć bardzo realistyczne i świadome podejście do tych spraw. Nie jest to czarno-białe. Co więcej, podkreślasz, że polska tradycja heroizmu, którą wiążesz z upadkiem I i II Rzeczypospolitej, jest przyczyną problemów naszego kraju. Nie sposób jednak nie dostrzec, że właśnie ta tradycja dała nam bohaterów, którzy walczyli o niepodległość i wolność – nie tylko w zbrojnych konfliktach, ale też w codziennej pracy, działalności politycznej i społecznej. Zgadzam się, że wojna to koszmar – brud, smród, krew i cierpienie. Nikt, kto naprawdę rozumie jej naturę, nie traktuje jej jako romantycznej przygody. Ale czy oznacza to, że nie powinniśmy o niej rozmawiać, przygotowywać się do obrony kraju, czy doceniać poświęcenia tych, którzy byli gotowi walczyć za swoje ideały? Krytyka młodych, którzy szukają swojego miejsca w tradycji wojskowej czy patriotycznej, wydaje się nieco niesprawiedliwa. To nie znaczy, że są naiwni – być może po prostu szukają sensu, który jest głęboko zakorzeniony w naszej historii i kulturze. Ostatecznie, odwaga i odpowiedzialność nie mają jednej definicji. Można być odpowiedzialnym i odważnym w rodzinie, ale również w służbie publicznej, w wojsku, czy po prostu w codziennym życiu. Każdy etap życia ma swoje wyzwania i nie powinniśmy deprecjonować jednych wyborów na rzecz innych.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 09:01Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczaninAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: "dlatego, że", nieuku, zapamiętaj. Nie ma żadnego "dlatego, bo".Data dodania komentarza: 21.11.2024, 08:45Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: cybTreść komentarza: Wina pieszego jak nic. Wszedł z marszu na przejście nawet się nie rozglądając. Na szczęście jego głupota się do czegoś przydała.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 06:06Źródło komentarza: Mają kierowcę z nagrania. Kolejny z zakazem prowadzenia pojazdów [WIDEO]
Reklama
Reklama