Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 23:11
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Reportaże

Ludzie stąd: Dobre zdjęcie wywołuje emocje
Ludzie stąd: Dobre zdjęcie wywołuje emocje

Tadeusz Żaczek profesjonalnie fotografuje już od trzydziestu dziewięciu lat. Przewodnim tematem w jego twórczości jest duchowość prawosławia. Ma na koncie około trzydziestu wystaw indywidualnych i znacznie więcej zbiorowych. Jest organizatorem i pomysłodawcą pleneru „Duchowość pogranicza”, odbywającego się od ośmiu lat oraz członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W Galerii Saskiej w Lublinie można obejrzeć wystawę podsumowującą twórczość Tadeusza Żaczka. Jej komisarzem jest prof. Leszek Mądzik.

23.10.2019 12:32
Ludzie stąd: Szlifuje wokalne diamenty
Ludzie stąd: Szlifuje wokalne diamenty

Ireneusz Parafiniuk jest absolwentem Państwowego Instytutu Muzycznego w Łodzi, prowadzi prywatną szkołę muzyczną, a przede wszystkim jest znany z odkrywania wokalnych diamentów. Dzięki zespołowi Chwilka, który założył w 1986 r. odnalazł w Białej Podlaskiej wiele młodych osób, które przy jego pomocy zaczęły odnosić sukcesy, nie tylko w Polsce, ale też w na międzynarodowych festiwalach.

16.10.2019 10:42    1    1
Ludzie stąd: Malowanie jest wielką niespodzianką
Ludzie stąd: Malowanie jest wielką niespodzianką

Stanisław Baj pochodzi z Dołhobrodów w gminie Hanna. Jest cenionym w kraju i na świecie artystą. Jego obrazy znajdują się w wielu polskich muzeach i w zagranicznych kolekcjach. Ma na swoim koncie ponad sto dwadzieścia wystaw indywidualnych i tyle samo zbiorowych. Na co dzień wykłada w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

26.09.2019 10:00    1
Ludzie stąd: Poezja pozwala mi zebrać myśli
Ludzie stąd: Poezja pozwala mi zebrać myśli

Renata Marczuk zaczęła pisać cztery lata temu, kiedy jej dzieci się usamodzielniły i opuściły dom. Wtedy jak przyznaje, miała tyle myśli, że musiała przelać je na papier. W ten sposób powstawały nawet cztery wiersze dziennie. Pisze o tym, co ją osobiście dotyka i porusza. W swojej twórczości wraca również do wspomnień z dzieciństwa, które spędziła w Woskrzenicach Małych.

12.09.2019 14:27
Biała Podlaska: Siła i moc, czyli chłopak z żelaza
Biała Podlaska: Siła i moc, czyli chłopak z żelaza

Maciej Panasiuk z Białej Podlaskiej wziął udział w zawodach Ironman, które ukończył z bardzo dobrym wynikiem. Przepłynął 3800 metrów, przejechał 180 km rowerem i przebiegł 42 km w jeden dzień. Wydarzenia pod logiem Ocean Lava, odbywają się na całym świecie, m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Skandynawii oraz Czarnogórze. W Polsce zaś w Bydgoszczy i Malborku.

06.09.2019 13:20    2
Powiat Bialski: Zawsze służył ojczyźnie
Powiat Bialski: Zawsze służył ojczyźnie

Hanna Maria Janina Kasperska jest praprawnuczką Niemcewiczów, tych samych, którzy mieli swoje posiadłości w Neplach i na Polesiu. Jest też spokrewniona ze słynnym pisarzem Julianem Ursynem Niemcewiczem. Napisała m.in. "Niezatarte wspomnienia sprzed lat", "Miłość wśród nas", "Przetrwać w czasie" i "Dziennik – powrót do przeszłości", w którym opisuje burzliwe losy swojej rodziny, w tym ojca Stefana Kasperskiego.

01.09.2019 08:15
Portret Tomasza Frankowskiego: Franek, łowca bramek!
Portret Tomasza Frankowskiego: Franek, łowca bramek!

Tomasz Frankowski w czasie długiej i pełnej sukcesów kariery sportowej dał się poznać jako skuteczny napastnik zdobywający liczne bramki dla wielu klubów polskich, zagranicznych oraz dla reprezentacji Polski. Po odłożeniu korków Frankowski zajął się głównie działalnością szkoleniową w sporcie oraz publiczną w polityce. Czym zasłużył sobie na przydomek ‘Franek, łowca bramek’? Dla jakich klubów występował? Czy odnosi w polityce podobne sukcesy jak w sporcie?

16.08.2019 13:51
Ludzie stąd: Był patriotą i człowiekiem czynu
Ludzie stąd: Był patriotą i człowiekiem czynu

O Zdzisławie Jobdzie, żołnierzu Armii Krajowej, dyrektorze Zasadniczej Szkoły Zawodowej i inicjatorze rozbudowy bialskiej filii AWF-u opowiada jego syn, lekarz okulista Grzegorz Jobda. - Ojciec miał trudny życiorys, wszystko, co osiągnął zawdzięczał tylko sobie. Mimo to, zawsze walczył o prawdę i o to, by jego rodzinne miasto się rozwijało – zaznacza znany bialski specjalista.

16.08.2019 10:00
Biała Podlaska: Zachwycają nas i promują już pół wieku
Biała Podlaska: Zachwycają nas i promują już pół wieku

Za rok Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie" będzie obchodził wyjątkowy jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Tancerze od lat występują nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Ostatnio wzięli udział w 20th International Büyükçekmece Culture and Art Festival w tureckim Stambule. Jak zwykle wystąpili z sukcesem, promując polski folklor. Teraz zespół szykuje się do wyjazdu do Chin.

15.08.2019 08:43
Janów Podlaski: Toast pod dębem na dobry początek
Janów Podlaski: Toast pod dębem na dobry początek

Już w tym tygodniu rozpocznie się 50. aukcja Pride of Poland oraz Czempionat Narodowy. Jeszcze kilka lat temu oba wydarzenia przyciągały tłumy znamienitych gości z całego świata, a impreza wpisana była wielkimi literami w kalendarzach najbogatszych hodowców koni. Kilka afer i kolejne zmiany kadrowe na stanowisku dyrektora mocno zachwiały pozycją Janowa. Jak wypadnie tegoroczna gala, trudno wyrokować. Warto jednak w przeddzień 50-lecia tradycji "polskiej dumy" przypomnieć początki i lata świetności janowskiej stadniny.

08.08.2019 09:02    1
Rzymski legionista ze Swór
Rzymski legionista ze Swór

Dariusz Makarewicz z wykształcenia jest prawnikiem, jednak jego wielką pasją jest historia, zwłaszcza historia starożytnego Rzymu. Początki tych zainteresowań sięgają lat szkolnych, kiedy historia zaczęła go bardziej fascynować niż inne przedmioty. Między innymi dlatego też kilka lat temu znalazł grupę rekonstrukcyjną Legion XXI Rapax, odtwarzającą oddział armii Imperium Rzymskiego i postanowił się do niej przyłączyć.

02.08.2019 11:00
Raport: Żniwa na ukończeniu. Rolnicy na minusie
Raport: Żniwa na ukończeniu. Rolnicy na minusie

Kombajny wyjechały w pola. Skupy oblegają kolejki. Rolnicy nie mają jednak powodów do zadowolenia. Eksperci przewidywali, że zbiory w tym roku mogą być niższe nawet o 10 procent. Ich teza potwierdziła się. Co więcej, cena zbóż w skupach jest niższa niż w 2018 r.

30.07.2019 09:10
Kultywują tradycje Legionów Polskich
Kultywują tradycje Legionów Polskich

Strzelają, robią zasadzki i biorą udział w pogoniach, poznają też dokładną topografię terenu. Członkowie Polskich Drużyn Strzeleckich działają także na terenie Południowego Podlasia. Ich celem jest przygotowanie do obrony ojczyzny w razie ataku wroga oraz wspieranie lokalnej ludności w przypadku klęsk żywiołowych.

26.07.2019 10:00
Reportaż: Od wieku w służbie
Reportaż: Od wieku w służbie

Ochotnicze Straże Pożarne są fenomenem dawnych i obecnych czasów – skupiają ludzi czynu, którzy bezinteresownie, często narażając własne życie, gotowi są działać w chwilach najcięższej próby. Chronią, pomagają, biorą czynny udział w życiu społecznym i kulturalnym.

19.07.2019 11:36
Biała Podlaska: Uratował go medalik od ojca
Biała Podlaska: Uratował go medalik od ojca

Bialczanin Kazimierz Jankowski opowiada o przeżyciach swojego ojca i stryja, w czasie II wojny światowej i o szczególnej pamiątce, która ocaliła życie jednemu z nich. Antoni i Tadeusz już na początku konfliktu dostali mobilizację do wojska, jednak ich losy potoczyły się zupełnie inaczej.

12.07.2019 11:00
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama