Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:00
Reklama
Reklama

Reportaże

Z archiwum X: Śmierć w dyskotece
Z archiwum X: Śmierć w dyskotece

Za czasów "Impulsu" Wisznice były centrum weekendowej zabawy bialskopodlaskiej młodzieży. Na parkingu modnej w latach 90. dyskoteki stawało kilkaset samochodów z okolic i autokarów z sąsiednich województw. Bladym świtem sznur upojonych alkoholem młodych ludzi wracał do swoich domów, obwieszczając to głośno pogrążonym we śnie mieszkańcom okolic. Darek, z takiego wypadu, do swojego domu nie wrócił już nigdy.

23.10.2020 18:02
Z ARCHIWUM X: Śmierć na komisariacie
Z ARCHIWUM X: Śmierć na komisariacie

Zimą 1997 roku na komisariacie w Łomazach zginął postrzelony z policyjnej broni 19-latek. Odpowiedzialny za jego śmierć były komendant tutejszej policji wyszedł na wolność po czterech latach, nigdy nie przyznał się do umyślnego zabójstwa i konsekwentnie odmawiał składania wyjaśnień.

18.10.2020 09:03    3
Z ARCHIWUM X: Niewyjaśnione morderstwa w Juliopolu
Z ARCHIWUM X: Niewyjaśnione morderstwa w Juliopolu

W 1991 i 1993 roku w Juliopolu doszło do morderstw na starszych kobietach. Obie zbrodnie miały najprawdopodobniej motyw seksualny lub sprawca usiłował nakierować śledczych na fałszywy trop. Morderca do dziś nie został schwytany, choć zdaniem śledczych jest dobrze znany mieszkańcom wsi.

03.10.2020 14:06    3    1
Z Archiwum X: Podwójne morderstwo w Parczewie
Z Archiwum X: Podwójne morderstwo w Parczewie

Latem 1998 roku ze studni na jednej z posesji w Parczewie wyłowiono ciało kobiety. W domu, w kałuży krwi leżał jej konkubent. Morderca pary jeszcze dwukrotnie próbował uciec, zanim stanął przed obliczem Temidy.

24.09.2020 18:34    1
Z Archiwum X: Uduszeni z zimną krwią
Z Archiwum X: Uduszeni z zimną krwią

Nocą z 5 na 6 listopada 1996 roku w Danówce w gminie Drelów czterech bandytów usiłowało włamać się do domu samotnie mieszkających staruszków. Gdy próba nie powiodła się, przenieśli się do sąsiadów, gdzie za kilka marnych łupów dokonali podwójnego morderstwa.

16.09.2020 18:16
Ludzie stąd: Mojego ojca nazywali kułakiem
Ludzie stąd: Mojego ojca nazywali kułakiem

Wiesław Łuć, sekretarz bialskiego oddziału Krajowego Związku Dzieci Wojny, wspomina swojego ojca Józefa, który służył w 26. Pułku Ułanów Wielkopolskich. Musiał się ukrywać, gdyż chciano go pojmać za wysadzanie pociągów w czasie II wojny światowej. Opowiada też o grabieżach band złożonych ze zbiegłych jeńców sowieckich i o kuzynach, z których jeden zginął w Katyniu, a drugi był Żołnierzem Niezłomnym.

06.09.2020 09:40
Fotoreportaż: Łomazy dawniej i dziś
Fotoreportaż: Łomazy dawniej i dziś

Sprawdźcie, jak zmieniało się południowe Podlasie na przestrzeni lat, oglądając zdjęcia z bogatego archiwum naszego fotoreportera Adama Trochimiuka. Prezentujemy serię "W obiektywie fotoreportera", w ramach którego zabierzemy Was w sentymentalną podróż po regionie. W naszym cyklu obrazami zachęcać będziemy do odwiedzenia niezwykłych miejsc, których na mapie południowego Podlasia nie brakuje. Tym razem zaglądamy do Łomaz...

02.09.2020 19:24
Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu
Gmina Łomazy: Wszyscy pomogli w odbudowie domu

Niemal rok temu dom Jana i Krzysztofa Zalewskich ze Stasiówki stanął w płomieniach. Strawił cały dobytek. Na szczęście pogorzelcy nie zostali sami z tragedią sami. Dzięki ludziom o wielkich sercach dziś mieszkają w godnych warunkach i we własnym nowym domu.

01.09.2020 11:22
Historia: Szkoła generała, który się "kulom nie kłaniał"
Historia: Szkoła generała, który się "kulom nie kłaniał"

Szkoła Podstawowa w Leszczance w gminie Trzebieszów obchodziłaby w tym roku swoje 60-lecie. Obchodziłaby, bo nie doczekała tego jubileuszu. W czerwcu w placówce nie zabrzmiał ostatni dzwonek przez koronawirusa, a we wrześniu zabraknie pierwszego dzwonka przez demografię. Ze względu na małą liczbę dzieci chętnych do nauki szkoła została zamknięta. Nie wiadomo jeszcze, jaki los czeka budynek oraz tablicę która wciąż wisi przy głównym wejściu. Tablicę, upamiętniającą pobyt w Leszczance gen. Karola Świerczewskiego, który wizytował stacjonujący tutaj w 1944 roku oddział Armii Ludowej. A właśnie to wojenne wydarzenie miało pośrednio wpływ na to, że ta szkoła w ogóle we wsi powstała.

28.08.2020 19:03
Z Archiwum X: Brutalny morderca na przepustce z poprawczaka
Z Archiwum X: Brutalny morderca na przepustce z poprawczaka

W 1996 roku w Wohyniu doszło do morderstwa kobiety i dziecka. Sprawcą okazał się 15-latek. Nie był to niestety koniec pasma nieszczęść jego rodziny.

19.08.2020 19:00    2    5
Fotoreportaż: Terespol dawniej i dziś
Fotoreportaż: Terespol dawniej i dziś

Sprawdźcie, jak zmieniało się południowe Podlasie na przestrzeni lat, oglądając zdjęcia z bogatego archiwum naszego fotoreportera Adama Trochimiuka. Prezentujemy "W obiektywie fotoreportera", w ramach którego zabierzemy Was w sentymentalną podróż po regionie. W naszym wakacyjnym cyklu obrazami zachęcać będziemy do odwiedzenia niezwykłych miejsc, których na mapie południowego Podlasia nie brakuje. Tym razem zaglądamy do Terespola...

15.08.2020 13:15    6
Wywiad Słowa: Boliwia jest fascynująca
Wywiad Słowa: Boliwia jest fascynująca

Z ks. Jarosławem Dziedzicem pochodzącym z Białej Podlaskiej, który od siedmiu lat jest misjonarzem w Boliwii o zamieszkach, które ogarnęły cały kraj, zwyczajach i wierzeniach Indian Keczua, życiu w Andach oraz o specjałach przyrządzanych przez ich mieszkańców rozmawia Anna Chodyka.

14.08.2020 18:30    1
Z Archiwum X: Tajemnicza śmierć na aukcji koni
Z Archiwum X: Tajemnicza śmierć na aukcji koni

W miniony weekend w Janowie Podlaskim odbyły się coroczne obchody Dni Konia Arabskiego. Dziewięć lat temu na parkingu tamtejszej stadniny odnaleziono zwłoki Małgorzaty J. Jej śmierć nadal pozostaje tajemnicą. 

11.08.2020 18:45
Ludzie z pasją: Życie jak kolorowy sen
Ludzie z pasją: Życie jak kolorowy sen

Maciej Falkiewicz jest nie tylko znakomitym malarzem, którego prace są cenione w całym kraju, ale też znawcą jeździectwa i koni oraz myśliwym. To też organizator wielu plenerów fotograficznych i malarskich oraz spotkań literackich, które odbywały się w jego galerii, którą urządził w zabytkowym Domu Ryttów. Artysta od lat zakochany jest w południowym Podlasiu i to tutaj znajduje liczne inspiracje do swoich obrazów.  

31.07.2020 19:08
Fotoreportaż: Międzyrzec Podlaski - wczoraj i dziś
Fotoreportaż: Międzyrzec Podlaski - wczoraj i dziś

Sprawdźcie, jak zmieniało się południowe Podlasie na przestrzeni lat, oglądając zdjęcia z bogatego archiwum naszego fotoreportera Adama Trochimiuka. Prezentujmy "W obiektywie fotoreportera", w ramach którego zabierzemy Was w sentymentalną podróż po regionie. W naszym wakacyjnym cyklu obrazami zachęcać będziemy do odwiedzenia niezwykłych miejsc, których na mapie południowego Podlasia nie brakuje. Tym razem zaglądamy do Międzyrzeca Podlaskiego...

29.07.2020 18:20    1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dajcie SpokójTreść komentarza: Taaa specjalny zespół od naganiania spragnionych wolności ludzi do głosowania na prezydenta konkretnej partii "bo inaczej nie zorganizujemy czytania ustawy, bo nam się wydaje że obecny prezydent odrzuci" Śmiech na sali.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 18:02Źródło komentarza: Bliżej legalizacji marihuany w Polsce? Zajmą się tym Petru i JachiraAutor komentarza: c ytTreść komentarza: A krowy? Szczepić krowy, są większe od psa i kota. To o wiele więcej obywatela, na statystyczny przypadek zakaźny. Przyznajcie się, nie zrzucaliście kostek, na Stado?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 16:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: ccytTreść komentarza: Za 30mln, to da się rzekę kupić ... do jakiegoś morza, niekoniecznie Bałtyku, bo tam, to już wiecieData dodania komentarza: 21.11.2024, 16:54Źródło komentarza: Radni miejscy zdecydują czy przyjmą gminne ściekiAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: niech najpierw szczepią psy i koty będąnce w niewoli w miescie,Dodatkowo właściciele nie sprzątają po swoich niewolnikach,Postawić strażnika miejskiego i niech wali mandaty,od tego jest.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:57Źródło komentarza: Wścieklizna w natarciu. Wykryto ją u domowego psa i krowyAutor komentarza: chyży rójTreść komentarza: a to dlatego,bo trzeba używać i rozumu a im zabrakloData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:48Źródło komentarza: Kierowała po alkoholu. Uderzyła w busaAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Ja na temat specjalności.Byłem w wojsku 40 lat wstecz, na szkole młodszych specalistów i po niej zostałem dowódcą obsługi R-140 M.Myślałem że nie ma już tej specjalności,a to dlatego że taka radiostacja,tzn,anteny nadawcze wysyłają w eter tyle energii,że każdy może szybciutko zlokalizowac miejsce.Nawet wtedy,w latach 80 mówiono nam że każda rsdt.dużej mocy to ,,świeci jak zimny ogień odpalony z zupełnej ciemności'.Oczywiście były na radiostacji urządzenia do pracy zdalnej,chyba z odległości do 150m,ale nigdy tego nie ćwiczyliśmy.Więc jestem bardzo zdziwiony,że wojsko ciągle szkoli ludzi z alfabetu Morsa,jest to przestarzałe,przy dzisiejszej cyfryzacji.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:33Źródło komentarza: Mistrz MMA w szeregach terytorialsów. To międzyrzeczanin
Reklama
Reklama